Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Studia – czy, jak i gdzie

  • Dodano: 2022-11-24 08:15, aktualizacja: 2022-11-24 08:40

Osoby pragnące rozwijać się i kształcić zwykle wiążą swoją drogę ze studiami. Dzięki temu mogą poszerzać wiedzę, nabywać nowych umiejętności, być na bieżąco z zagadnieniami związanymi ze swoją branżą. Studia mają szereg korzyści, chociaż nie zawsze i nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić. Czy jednak aby na pewno? Może zależy to po prostu od trybu studiowania?

Korzyści płynące ze studiów

Temu zagadnieniu poświęcony jest artykuł jednej ze szkół wyższych, ULT Świecie – https://ultswiecie.edu.pl/czy-warto-isc-na-studia-poznaj-5-korzysci-jakie-daje-studiowanie/. Przybliżmy jednak najważniejsze jego tezy. Dla osób, które dopiero poszukują swojej drogi życiowej, to właśnie studioa mogą być swego rodzaju kierunkowskazem. Obcowanie z owymi zagadnieniami, problemami, przedmiotami kierunkowymi, wpływa na rozwijanie się wyobraźni i zainteresowań. Sprawia, że klaruje się wizja tego, co chcemy w życiu robić. Oraz oczywiście co możemy dzięki temu  osiągnąć. Studia bowiem są też inwestycją w siebie. Nasza wiedza i umiejętności pozwala ubiegać się o wyższe uposażenie w pracy, poszukiwać nowych ścieżek rozwoju, awansować. To właśnie dokonać może się zarówno gdy pójdziemy na studia po zadaniu matury, jak i gdy podejmiemy je już w wieku dojrzałym. Jednak zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku, na drodze stanąć mogą przeszkody trywialne, ale dla wielu nie do przeskoczenia. Chodzi tu mianowicie o czas i o pieniądze. Problem pogodzenia nauki z życiem zawodowym i osobistym występuje u wielu Polaków w każdym wieku. Obowiązku blokują nam drogę rozwoju, ponieważ zwyczajnie nie wystarcza czasu na dojazdy na studia, nie mówiąc o tych prowadzonych w trybie dziennym. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest dość prosta:

Wybierz studia on-line

Formuła studiów online nie jest nowa, ale też jest coraz bardziej powszechna. Co więcej, są uczelnie, jak ULT, które specjalizują się właśnie w tego typu nauce: https://ultswiecie.edu.pl/studia-online/. Jak już powiedziano, niewątpliwą jej zaletą jest oszczędność czasu. W tradycyjnym trybie nauczania dojazd na zjazdy może zająć nawet kilka godzin, szczególnie gdy nasze miejsce zamieszkania oddalone jesz od ośrodków akademickich bądź gdy nie dysponujemy własnym transportem. Może to też oznaczać konieczność wynajęcia pokoju na czas zjazdu, co również nie jest tanie. W ten sposób okazuje się, że koszty klasycznego studiowania stają się nie do uniesienia dla wielu osób zainteresowanych własnym rozwojem. Studia on-line pozbawione są tej wady. W zajęciach można uczestniczyć bez konieczności ruszania się z domu. Wygodnie, bez generowania dodatkowych kosztów, ale też z dużo większą swobodą pogodzenia nauki z obowiązkami czy pracą. Nie trzeba się też bać, że zajęcia zdalne oznaczać będą niższy poziom nauczania. Podstawy programowe są te same, wymagania również. Dodatkowo kształcąc się on-line mamy dostęp do archiwaliów. Nagrania poprzednich wykładów znakomicie pozwalają odświeżyć i utrwalić wiedzę. Są też rozwiązaniem dla osób, które mimo swobody dostępu nie są w stanie uczestniczyć w zajęciach. Zawsze przecież może zdarzyć się wypadek losowy, choroba dziecka, konieczność pójścia do pracy.

Przewagę studiowania zdalnego widać także w przypadku osób, które specjalnie na studia wybierają się do miast akademickich. Życie w nich nie należy do najtańszych – zarówno jeśli chodzi o utrzymanie, jak i aktywność towarzyską, która jest nieodłącznym elementem studiowania off-line.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.