Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Skup książek - ciekawa inicjatywa

  • Dodano: 2018-09-18 09:30

W domu każdego z nas znajdują się książki już dawno przeczytane, które zakurzone, zalegają na półkach. Co z nimi zrobić? Broń Boże, nie wolno ich wyrzucać. Wśród nich mogą być unikatowe pozycje, których nie powstydziłaby się nie jedna biblioteka. Najlepszym wyjściem będzie udostępnienie tych książek innym czytelnikom. W jaki sposób?

Znajdź właściwy antykwariat
Antykwariat jest miejscem, gdzie można nie tylko kupić stare książki, ale też je sprzedać. To również świetne wyjście, dla tych którzy chcą uszczuplić swoje zbiory, bo zwyczajnie brakuje im przestrzeni na ich przechowywanie, ale chcieliby przy tym jeszcze trochę zarobić. W takiej sytuacji najlepiej poszukać odpowiedniego antykwariatu, zajmującego się skupem książek i postawić na taki, który nie jest profilowany (skupuje tylko konkretne książki), ale przyjmuje dobre pozycje z różnych dziedzin np. filozofii, literatury, fizyki, psychologii itp. Może być to np. antykwariat mający swój oddział w danym mieście, prowadzący skup książek w Krakowie, ale skupuje książki z całej Polski i wysyła je również za granicę. Każdy, kto jest w posiadaniu unikatowych pozycji, w tym bardzo starych sprzed 1950 r., książek naukowych, popularnonaukowych, profesjonalnych, może bez wahania skontaktować się z takim antykwariatem, w celu ich wyceny i późniejszej sprzedaży.

Jak przebiega sprzedaż książek w antykwariacie?
W celu sprzedaży posiadanych książek najlepiej skontaktować się z antykwariatem telefonicznie, choć można również mailowo. Pracownik antykwariatu dojedzie w wyznaczone miejsce i pomoże w wycenie księgozbioru, proponując za nie zawsze uczciwą cenę i płacąc gotówką. Dojazd do klienta jest bezpłatny.

Jakie pozycje można znaleźć w antykwariacie?
Dzięki doświadczonym i wykształconym pracownikom tego typu antykwariat oferuje książki wyłącznie o dużej wartości merytorycznej i estetycznej. Trafiają tu tylko najlepsze pozycje naukowe, popularnonaukowe, profesjonalne i literackie. W antykwariacie można nabyć książki zarówno nowe, stare oraz bardzo stare, nawet z XIX wieku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.