Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Projekty domów nowoczesnych bez tajemnic - przykłady, właściwości i trendy

  • Dodano: 2019-11-29 09:45

Dom nowoczesny nie oznacza, że jest on nowo wybudowany. Jest to raczej pewien styl budowy i dizajnu budynku. Czym się charakteryzują nowoczesne domy i jakie z nich możemy spotkać, odpowie niniejszy artykuł. 

Projekty domów nowoczesnych – uwagi ogólne

Domy nowoczesne, jak sama nazwa ich wskazuje, nie wyglądają staroświecko. Są raczej mało zdobione, ich bryły są proste. Nie oznacza to, że nie mogą wyglądać klasycznie. Elewacje z reguły są stonowane. Przeważają kolory jasne – odcienie bieli, szarości, brązu. Gości na nich również czerń. Są również dobrze przeszklone. Budowane są przy zastosowaniu nowych technologii i rozwiązań jeśli chodzi o materiały. Bardzo często domy nowoczesne są jednocześnie budynkami energooszczędnymi, wykorzystującymi odnawialne źródła energii takie jak wiatr lub promienie słoneczne. Domy nowoczesne wyposażane są w elektroniczne systemy sterowania, które automatycznie zarządzają poszczególnymi instalacjami. Można też zarządzać nimi z daleka za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie bądź tablecie.

Przykład projektów małego i dużego domu nowoczesnego

Funkcjonalny dom nowoczesny nie musi zajmować dużej powierzchni. Przykładem tego jest projekt domu MR MURATOR M185c KROPLA NADZIEI - WARIANT III CE DOM MP11-78. Jest to niewielki domek o powierzchni użytkowej przekraczającej niewiele ponad 56m2. Ma klasyczny wygląd – prostokątna bryła z dwuspadowym dachem. Elewacja jasna z drewnianymi elementami. Domek parterowy z poddaszem. Parter składa się z przedsionka, holu, łazienki, sypialni, garderoby, pokoju dziennego, kuchnia oraz kotłowni. Z salonu można wyjść bezpośrednio na taras. Poddasz natomiast to 42m2 powierzchni użytkowej, którą można zagospodarować dowolnie. Albo pod pomieszczenia mieszkalne albo też użytkowe. Projekt nie przewiduje podpiwniczeń ani garażu. Jest to dom energooszczędny z normą WT 2017 (dot. grubości izolacji). Jego cena w stanie surowym wynosi niewiele ponad 96 000zł. Projekt kosztuje 2120zł. 

NA FX-31 CE (DOM NA1-42) jest projektem dużego, nowoczesnego domu jednorodzinnego. Jego powierzchnia użytkowa bez mała 300m2. Możesz sprawdzić go pod tym linkiem https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html. Oszczędna kolorystycznie elewacja oraz bryła w niczym nie przypominająca klasycznego domu świadczy o nowoczesności tego budynku. Na parterze znajdują się: przedsionek, garderoba, kuchnia, salon, pomieszczenie gospodarcze, toaleta, pokój, garderoba oraz łazienka. Przez pomieszczenie gospodarcze można wejść do dwustanowiskowego garażu. Schody prowadzą na piętro, na którym przewidziano gabinet, 2 pokoje i łazienkę. Budynek zaprojektowany w taki sposób aby sprostował wymaganiom normy WT 2017, dotyczącej grubości izolacji. Projekt ten kosztuje prawie 5000zł. Za dom w stanie surowym trzeba zapłacić ponad pół miliona zł. 

Projekty domów nowoczesnych – inwestycja w przyszłość 

Dom to inwestycja przyszłościowa. Warto więc zainwestować pieniądze w najnowocześniejsze rozwiązania. Zwłaszcza, gdy mogą przyczynić się do oszczędności na rachunkach za ogrzewanie czy energię elektryczną. Poza tym najnowsze technologie nie stoją w sprzeczności z klasyczną formą. Można więc dobrać nowoczesny dom stosownie do swojego upodobania. Wybór nowoczesnych domów jednorodzinnych jest naprawdę szeroki, wspomniane 2 przykłady z całą pewnością nie wyczerpują wszystkich gotowych projektów oferowanych przez biura. Na korzyść inwestora działa też fakt, że może on dokonywać korekt i zmian w projekcie, personalizując go. Wystarczy więc uważnie przeglądać projekty domów nowoczesnych, aby wybrać odpowiadający naszym marzeniom i wymaganiom.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.