Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Pielęgnacja kręconych włosów

  • Dodano: 2022-12-01 07:15, aktualizacja: 2022-12-01 07:21

O włosy należy dbać każdego dnia, jeśli chcemy utrzymać je w należytej kondycji. Właściwa pielęgnacja składa się z kilku etapów. Jakich? Podpowiadamy!

Proste, kręcone, falowane, długie, krótkie, farbowane – o każdy rodzaj włosów trzeba zadbać w odpowiedni sposób. Bowiem jeśli tego nie zrobimy, możemy zacząć tracić kosmyki, a właśnie nadmiernego wypadania włosów chcemy uniknąć.

Od czego wypadają włosy? To pytanie stawia wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn na całym świecie. Każdy chce mieć piękną, zdrową i bujną czuprynę. Co więc trzeba robić? Otóż przyczyn osłabionych kosmyków jest wiele, ale jedną z nich jest niewłaściwa pielęgnacja, na którą składa się nieodpowiedni dobór kosmetyków.

Warto stawiać na dobre kosmetyki

Produkty do mycia i stylizacji powinniśmy dobierać do rodzaju naszych włosów, ale także ich ogólnej kondycji. Inne preparaty zastosujemy do mycia farbowanych włosów, bowiem takie włosy potrzebują dużo nawilżenia w postaci kosmetyku nakładanego w miękkiej formule. Preparat nie może podrażniać skóry głowy, powinien być przebadany dermatologicznie.

Szczególnej uwagi wymagają również włosy kręcone. By wyglądały pięknie, a skręt naturalnie, należy odpowiednio o nie zadbać. Etap pielęgnacji zaczyna się oczywiście od mycia włosów. Mycie kręconych włosów musi przebiegać etapami. Pierwszym krokiem jest dobór szamponu. Nie powinien mieć w swoim składzie silikonów. Warto zaś, by zawierał naturalne wyciągi roślinne. Odpowiednio dobrany kosmetyk to klucz do sukcesu i podstawa do ułożenia finalnie idealnej fryzury. Kupując szampon przeznaczony do kręconych włosów, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Zadaniem produktu ma być delikatne mycie włosów, ale także ich dogłębne nawilżenie oraz podkreślenie kształtu w zależności od tego, czy jesteśmy posiadaczkami loków, czy fal.

Jak prawidłowo myć kręcone włosy?

Najpierw nakładamy niewielką ilość szamponu na skórę głowy w celu jest oczyszczenia, delikatnie masujemy. Po spłukaniu aplikujemy drugą, również niewielką ilość szamponu i ponownie delikatnie, ale już dokładniej rozprowadzamy preparat po całości skóry głowy. Po spłukaniu czas na nałożenie odżywki. Ten kosmetyk także powinien być dobrany z myślą o kręconych włosach. Warto, by odżywka zawierała w składzie takie składniki jak miód manuka i ceramidy (naturalne składniki lipowe skóry). Odżywkę aplikujemy do całej długości włosów i pozostawiamy na kilka minut, po czym spłukujemy. To kosmetyk, który zawiera właściwości regenerujące i mocno odżywiające nasze włosy. Powinny myć bardziej lśniące i z czasem mniej porowate, jeśli do tej pory borykaliśmy się z puszeniem. Czasem zamiast odzywki można użyć maski do kręconych włosów. Maska, bardziej niż odżywka wpływa na odbudowę struktury zniszczonego włosa.

Wiele pań układa na co dzień swoje „sprężynkowe” włosy. Podczas tego procesu warto skorzystać z kremu do loków. To produkt powszechnie dostępny, znajdziemy go w wielu sieciowych drogeriach. To świetny kosmetyk zabezpieczający kosmetyki przed szkodliwą dla nich wysoką temperaturą.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.