Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Olej roślinny - co warto wiedzieć na ten temat?

  • Dodano: 2019-12-04 14:45

Produkty naturalne są bardzo pożądane w dzisiejszym świecie. Gwarantują bowiem bezpieczeństwo użytkowania i bogatą zawartość substancji odżywczych. Takie właściwości posiadają właśnie oleje roślinne. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego stosujemy oleje roślinne?

Substancje te są bowiem bogatym źródłem nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6, a także witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Olej roślinny, by nie utracił swych właściwości, powinien być przechowywany w ciemnych butelkach w temperaturze nieprzekraczającej siedmiu stopni Celsjusza. Dlatego najlepiej kupować małe butelki, co uchroni nas przed stosowaniem zjełczałego oleju. Olej roślinny znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni, ale i w kosmetyce. Najczęściej służą nam do smażenia potraw i robienia sałatek. Wykorzystujemy do tego olej słonecznikowy, bogaty w witaminę E lub rzepakowy, który jest uznawany za jeden z najzdrowszych olejów. Zawiera on nie tylko odpowiedni dla człowieka stosunek kwasów omega, ale także witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – A,D,E i K. W naszym kraju coraz większą popularność zyskuje oliwa z oliwek. Ten olej roślinny w odmianie extra virgin jest najzdrowszy dla człowieka. Wynika to z faktu, że jego kwasowość wynosi zaledwie 0,08%.

Olej roślinny w kosmetyce

W kosmetyce natomiast olej roślinny pojawia się w bardzo wielu kosmetykach. Wynika to z faktu, że pobudza on skórę do działania, co przekłada się na rzeczywistą poprawę pracy tkanek i gruczołów. Stosując kremy z olejami roślinnymi szybko odzyskamy należytą jędrność, czy naprężenie. Olej roślinny, jako produkt naturalny, jest w pełni bezpieczny dla zdrowia człowieka. Nie wywołuje alergii i działa dogłębnie. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat http://oqema.pl/. W kosmetyce znajdziemy takie oleje roślinne, jak chociażby arganowy, migdałowy, czy masło shea. Każdy z nich ma określone właściwości, które zwiększają skuteczność preparatu. Dla przykładu, masło shea zapewnia dogłębne nawilżenie skóry i jej ochronę przed mrozem w okresie jesienno-zimowym. Dzięki kosmetykom zawierającym ten olej roślinny możemy ograniczyć ryzyko wysuszenia skóry i związanego z tym pojawienia się podrażnień. Olej makadamia z kolei jest wykorzystywany w preparatach wspierających leczenie blizn, oparzeń oraz w produktach łagodzących po opalaniu. Jak widać, olej roślinny ma bardzo szerokie zastosowanie. Jedne są nam doskonale znane, o istnieniu innych dowiadujemy się zupełnie przypadkowo. Taka wiedza może się okazać bardzo przydatna, warto zwracać uwagę na produkty zawierające te substancje.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.