Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Odzież medyczna dla puszystych

  • Dodano: 2021-07-12 11:00, aktualizacja: 2021-07-13 09:08

Problem otyłości jest dzisiaj tak powszechny i dostrzegalny na każdym kroku, że ciężko przewidzieć, kogo następnego dotknie. Cukrzyca czy stan przedcukrzycowy, objawiający się również dużym otłuszczeniem ciała, nie ma litości i nie omija również osób na co dzień zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia innych. Jednak to nie powód, aby wstydzić się w pracy swojego wyglądu. W dobrych sklepach – również internetowych, takich, jak www.medhoodie.pl, dostępna jest bardzo dobrej jakości odzież medyczna dla każdego superbohatera służby zdrowia.

Odzież medyczna bez problemów

Dla wielu otyłych osób dopasowanie stroju do swojej sylwetki w taki sposób, czy czuć się komfortowo i nie czuć skrępowania, jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. W sklepach co prawda nie brakuje najróżniejszych, modnych fasonów i ciekawych krojów, jednak dopasowanie ich prawidłowo do swojego ciała nie jest tak proste, jak się może wydawać. 

Najważniejszą zasadą przy wybieraniu ubrań dla osób otyłych jest szukanie odzieży medycznej faktycznie wysokiej jakości, uszytej jedynie z naturalnych materiałów, jak len czy stuprocentowa bawełna. Ubrania syntetyczne, nawet jeśli będą się nieźle prezentować na wieszaku, w rzeczywistości nie będą przepuszczać powietrza, a tym samym powodować dyskomfort oraz pocenie się, co zwłaszcza podczas upałów jest bardzo nieprzyjemne – również wizualnie. Konieczne jest też wybranie odpowiedniego rozmiaru –nie można poddawać się presji tego, że rozmiar „44” czy „46” nas przeraża i postanawiamy się „wbić” w mniejszy rozmiar – będzie nam zwyczajnie niewygodnie. A w służbie zdrowia wygoda oraz nieskrępowane ruchy są zdecydowanie najważniejsze. Osoby noszące większe rozmiary powinny decydować się na proste kroje z dekoltami w serek oraz z pionowymi wstawkami kolorystycznymi, jeśli model szpitalnego uniformu na to pozwala. Trzeba unikać również zbyt szerokich ubrań, ponieważ nie zamaskują niedoskonałości, a wręcz je pogłębia, sprawiając wrażenie masywności i ciężkości. W sklepie internetowym Medhoodie można znaleźć całą kolekcję świetnie prezentujących się i naprawdę różnorodnych fasonów w dowolnym rozmiarze.

Odzież medyczna – sprytne rady dla plus size

Moda plus size na dobre zagościła również w sklepach z odzieżą medyczną – jest to efekt nastania czasów, w jakich żyjemy. Dla osób otyłych przebywanie ciągle w towarzystwie innych, obcych ludzi bywa krępujące. Odpowiedni strój powinien takie negatywne odczucie zupełnie zniwelować  i sprawić, że we własnym ciele i sporym rozmiarze można czuć się dobrze, swojsko, estetycznie i elegancko. Tak, jak powinno to wyglądać właśnie w przypadku osób zatrudnionych w służbie zdrowia. 

Osoby noszące większe rozmiary powinny decydować się na noszenie konkretnych fasonów, na przykład bluz medycznych z wyciętym dekoltem w kształcie litery V – to tak zwany „V-neck”, dające wizualny efekt wysmuklenia sylwetki. Zdecydowanie nie na miejscu będą za to klasyczne dekolty oraz romantyczne łódki, ponieważ potęgują wrażenie masywności sylwetki.  Świetnie dla efektu wysmuklenia sprawdzają się pionowe – nigdy poprzeczne – paski, a także również pionowe wstawki kolorystyczne, najlepiej w ostrych barwach, jeśli takie są dopuszczalne. W  przypadku spodni lepiej unikać tych, które będą kończyć się w połowie łydki – lepszy efekt można osiągnąć, decydując się na spodnie o klasycznej długości. To najlepszy sposób na ukrycie mankamentów nóg, jeśli nie czujemy się komfortowo, kiedy są odkryte. Dobrze sprawdzą się ciemniejsze barwy.
Partnerem artykułu jest https://algov.pl/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.