Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Notatek.pl dla początkujących studentów

  • Dodano: 2019-10-18 13:45, aktualizacja: 2020-01-16 13:54

W związku z tym, że rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, warto zacząć powoli myśleć o studiach. Osoby, które w tym roku rozpoczynają naukę na uczelni wyższej powinny zdawać sobie sprawę, że współczesny student jeszcze przed rozpoczęciem zajęć ma ręce pełne roboty. Musi on wybrać przedmioty, grupy zajęciowe, zarejestrować się na nie przez internet. Wielu studentów, którzy zamierzają uczęszczać na lektoraty musi określić swój poziom językowy, na podstawie którego zostaną oni przypisani do konkretnych grup. Na początku to wszystko może wydać się skomplikowane, jednak dzięki serwisowi notatek.pl początkujący student szybko odnajdzie się w nowej sytuacji.

Z serwisem notatek.pl zarejestrujesz się na przedmioty które Cie interesują

Na wielu uczelniach studenci uczęszczają na zajęcia obowiązkowe i fakultatywne. Przy czym zajęcia fakultatywne można wybrać sobie samodzielnie. Jeżeli dopiero zaczynasz studia, zapewne już zauważyłeś, że im większy wybór, tym trudniej podjąć decyzję. Osoba, która dopiero rozpoczyna studiowanie na danym kierunku i nie zna wykładowców, często nie wybiera świadomie. Jedynym źródłem wiedzy jest dla niej syllabus, który opisuje dany kurs. Problem w tym, że barwne opisy nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Co więcej może się zdarzyć, ze przedmiot, za który otrzymujemy małą ilość punktów ECTS jest nie tylko nudny, ale wymaga od nas ogromnych nakładów pracy, które są zupełnie nieadekwatne do jego wagi. Być może, że interesujące nas zajęcia prowadzi osoba, o której wszyscy studenci (z wyjątkiem tych z pierwszego roku) wiedzą, że należy jej unikać. 

Jeżeli przez następne pół roku nie chcesz przysypiać na fakultatywnych zajęciach, koniecznie zajrzyj na notatek.pl. W naszym serwisie zapoznasz się z notatkami z interesujących Cię przedmiotów, co pozwoli Ci wyrobić sobie o nich opinię. Będziesz mógł bardziej świadomie zdecydować, czy wiedza ta może Ci się do czegoś przydać. Jeżeli nie masz na siebie pomysłu, zacznij od sekcji https://notatek.pl/wiedza/ - tam napewno znajdziesz coś co Cię dobrze pokieruje

Notatek.pl pomoże Ci wybrać właściwy poziom językowy

Każdy student, który zapisuje się na lektorat powinien określić swój poziom językowy. Problem w tym, że nie zawsze wiemy jak to zrobić. Dodatkowo nasza opinia o językowych umiejętnościach nie zawsze będzie się pokrywała z realiami danej uczelni. Jeżeli zapiszemy się do grupy, której poziom będzie znacznie wyższy od naszego, prawdopodobnie będziemy czuć się nieswojo, możemy sobie również nie poradzić. Wybór zbyt niskiego poziomu sprawi, że podczas danego kursu nie nauczymy się niczego nowego.

W serwisie notatek.pl można znaleźć notatki z poszczególnych kursów językowych, co da nam większe rozeznanie na temat realizowanego podczas nich materiału. W notatek.pl dostępne są także testy kwalifikacyjne na poszczególne poziomy – rozwiązanie ich bardzo ułatwi nam decyzję.

Każdy kierunek wymaga od nas zdania egzaminu z języka angielskiego na określonym poziomie. Jeżeli na naszej uczelni wymagany jest poziom B2, a teksty kwalifikacyjne wykażą, że nasz poziom to C1, możemy przystąpić do egzaminu na poziomie B2 bez konieczności uczęszczania na lektoraty. Żetony na naukę języków, które nam w takim wypadku pozostaną możemy wykorzystać na naukę innego języka.

Przygotuj się do następnego roku akademickiego z notatek.pl

Z pewnością będziesz czuć się pewniej na studiach, kiedy choć trochę się do nich przygotujesz. Na notatek.pl możesz przejrzeć notatki z interesujących Cię przedmiotów, przeczytasz o czym będzie mowa na poszczególnych zajęciach. Twoje przygotowanie z pewnością zrobi dobre wrażenie zarówno na prowadzących, jak i na innych studentach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.