Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Nie możesz schudnąć niezależnie od tego co robisz?

  • Dodano: 2022-06-02 06:00, aktualizacja: 2022-06-02 06:06

Czasami utrata wagi może wydawać się niemożliwa. Być może pilnujesz swoich kalorii i węglowodanów, jesz wystarczająco dużo białka, regularnie ćwiczysz i robisz wszystkie inne rzeczy, o których wiadomo, że wspomagają utratę wagi, a mimo to waga nie chce drgnąć.

Problem ten jest dość powszechny i może być niezwykle frustrujący. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, dlaczego osiągnięcie celu, jakim jest utrata wagi, może być tak trudne - i czy warto próbować dalej.

Dlaczego wiele kobiet nie może osiągnąć swojej wymarzonej wagi

Wiele kobiet poświęca znaczną ilość pieniędzy, czasu i wysiłku na próby zrzucenia wagi. Mimo to niektóre z nich osiągają niewielkie postępy. Na zdolność do schudnięcia wpływa kilka czynników. Warto także zadbać o dodatkową suplementacje diety www.ogloszenia24m.pl/zdrowie-i-uroda/odchudzanie/

Niektóre choroby lub zaburzenia mogą znacznie utrudnić utratę wagi, np: Tłuszczowy obrzęk nóg - choroba ta, występująca u prawie jednej na dziewięć kobiet na świecie, powoduje, że na biodrach i nogach kobiety gromadzi się nadmiar tłuszczu, który jest niezwykle trudny do zrzucenia. Często powoduje też łatwe powstawanie siniaków i ból.

Niedoczynność tarczycy: Niski poziom hormonu tarczycy prowadzi do spowolnienia metabolizmu, co może utrudniać wysiłki zmierzające do utraty wagi.
Zespół policystycznych jajników charakteryzuje się insulinoopornością i hormonalnie uwarunkowanym gromadzeniem się tłuszczu w okolicach brzucha. Uważa się, że dotyka on do 21% kobiet w wieku rozrodczym.

Starzenie się stawia przed kobietami wiele wyzwań

Kobiety, które w przeszłości nigdy nie były otyłe, z wiekiem mogą mieć problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, nawet jeśli stosują zdrową dietę. Większość kobiet przybiera na wadze około 2,3-6,8 kg w procesie starzenia się z powodu zmniejszenia masy mięśniowej i aktywności fizycznej, co skutkuje spowolnieniem metabolizmu.

Dodatkowo, przyrost masy ciała w okresie menopauzy jest niezwykle częsty ze względu na liczne zmiany hormonalne, które mają miejsce. Próby zrzucenia wagi w trakcie i po menopauzie mogą być niezwykle trudne.
Genetyka i okres w łonie matki

Jednym z nich jest genetyka, ale do innych, mniej znanych czynników należą warunki, na jakie narażona była kobieta w łonie matki. Należą do nich dieta matki i waga, jaką przytyła w czasie ciąży. Więcej porad dotyczących zdrowia znajdziesz na ogloszenia24m.pl

Badania wykazały, że kobiety, które nadmiernie przybierają na wadze w czasie ciąży, częściej rodzą duże dzieci, które mają nadwagę lub otyłość w dzieciństwie lub w wieku dorosłym.

Co więcej, wybory żywieniowe kobiety ciężarnej mogą mieć wpływ na to, czy jej dziecko będzie miało problemy z wagą w przyszłości.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.