Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Na co zwrócić uwagę, wnioskując o pożyczkę przez Internet?

  • Dodano: 2021-01-27 15:30

Załóżmy, że potrzebujesz pieniędzy i podjąłeś już decyzję o skorzystaniu z oferty jednej z internetowych firm pożyczkowych. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Dopasuj pożyczkę do swoich potrzeb

Najlepsze pożyczki internetowe to nie takie, które mają najlepszą reklamę, ale takie, które wpisują się w Twoje potrzeby.

Dlatego pomyśl, ile dokładnie potrzebujesz pieniędzy oraz czy wolisz wziąć kredyt w banku czy pożyczkę w firmie pozabankowej i jaka oferta interesuje Cię najbardziej. Może szukasz pożyczki dostępnej już od 18 roku życia? Albo takiej, w której nie są wymagane zaświadczenia albo stały dochód?

Im precyzyjniej określisz swoje potrzeby, tym łatwiej będzie Ci znaleźć pożyczkę dopasowaną do Ciebie.

Możliwość spłaty zobowiązania w terminie

W przypływie emocji często zapomina się o tym, czy naprawdę jesteśmy w stanie spłacić pożyczkę w umówionym terminie – na przykład 35 dni. Albo nie szacujemy, czy na pewno co miesiąc wygospodarujemy dodatkowe 400 zł na raty.

Warto nad tym pomyśleć, ponieważ konsekwencje opóźnień są nieprzyjemne:

  • Płacisz wtedy dodatkowe odsetki za każdy dzień zwłoki.

  • Możesz pogorszyć swoją zdolność kredytową, przez co w przyszłości będzie Ci trudniej wziąć kredyt w banku albo lodówkę na raty

  • Możesz w ten sposób wpaść w spiralę zadłużenia.

  • Fundujesz sobie zupełnie zbędny stres.

Dlatego zastanów się, jakie są Twoje możliwości finansowe. Może warto rozłożyć spłatę zobowiązania na więcej rat?

Ranking pożyczek ratalnych uprości Ci życie

Aby znaleźć dobrą pożyczkę internetową, nie musisz już przeglądać dziesiątek ofert na stronach firm pożyczkowych. Wystarczy, że wejdziesz na porównywarkę pożyczek online i określisz swoje potrzeby: kwotę pożyczki i liczbę rat oraz dodatkowe opcje, takie jak „pożyczka bez BIK”.

Ranking pożyczek ratalnych wyświetli Ci wszystkie dostępne pożyczki w zaufanych i sprawdzonych firmach.

Przeglądając wyświetlone wyniki, zwróć uwagę na dwa ważne wskaźniki: RRSO, czyli realną roczną stopę oprocentowania oraz koszt pożyczki. W ten sposób dowiesz się, czy pożyczka jest tania. Nie musisz bać się ukrytych kosztów: porównywarka pożyczek online poda Ci wszystkie potrzebne informacje.

Pamiętaj też, by porównać wysokość rat z wygospodarowaną w miesięcznym budżecie kwotą na spłacanie zobowiązania. W razie potrzeby wydłuż liczbę miesięcy lub zmniejsz wnioskowaną kwotę pożyczki. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której nie będzie Cię stać na spłatę comiesięcznych rat.

Kiedy wybierzesz już interesujące Cię oferty, kliknij opcję „sprawdź szczegóły” i zobacz, czy spełniasz wymagania podane przez daną firmę. Porównywarki pożyczek online udostępniają też przejrzyste zestawienie zalet i wad każdej oferty.

Najlepsza pożyczka internetowa wybrana? Masz pewność, że uda Ci się ją terminowo spłacać? Gratulacje! Teraz pozostaje Ci o nią zawnioskować. Możesz to zrobić, klikając w baner „złóż wniosek”, który powinien wyświetlać się tuż obok wybranej oferty w każdym rankingu pożyczek ratalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.