Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Masz problem z uzależnieniem od alkoholu? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

  • Dodano: 2022-12-12 10:45

Uzależnienia są naprawdę niebezpieczne. Na dodatek, coraz więcej osób musi się z nimi mierzyć na co dzień. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na problemach z uzależnieniem od alkoholu. Co można na to zaradzić? Jak zacząć się leczyć? Najtrudniejsze są początki, aby gdy wie się, od czego zacząć, to jest już o wiele, wiele prościej. Przejdźmy do konkretów.

Przyznanie się do uzależnienia – najważniejszy krok

Najważniejszym krokiem w wyjściu z uzależnienia jest na pewno samo przyznanie się do swojego problemu. Niestety nie jest to takie proste. Alkoholicy zwykle uważają, że wypicie kilku kieliszków wina, czy też kilku piw codziennie nie jest żadnym problemem. Niestety, ale alkoholizm rozpoczyna się najczęściej od niewinnego z pozoru sięgania po alkohol. Póki pije się jedynie podczas jakiejś okazji, to można powiedzieć, że problem niekoniecznie jakiś jest. Problemem zaczyna być sytuacja, w której cały czas poszukujemy okazji do napicia się alkoholu, czy też sięgamy po alkohol w samotności. Jest to naprawdę już niebezpieczna sytuacja, która powinna nam dać do zrozumienia.

Im wcześniej zrozumiemy, że mamy problem, tym wcześniej rozpoczniemy leczenie i co za tym idzie, wyjdziemy ze swojego uzależnienia. Im to się później stanie, tym będzie po drodze więcej przeszkód i po prostu będzie to dłużej trwało.

Jak rozpocząć leczenie?

Osoby, które przyznały się do swojego uzależnienia, powinny czym prędzej rozpocząć leczenie alkoholizmu. Od czego zacząć? Konieczny będzie oczywiście ośrodek terapii, który oferuje leczenie uzależnień.

Powinien to być ośrodek bardzo dobry. Nikt nie chce natrafić na ośrodek, w którym nie pracują dobrzy terapeuci i rzeczywiście w nim trudno się odnaleźć. Trzeba widzieć dosłownie na każdym kroku profesjonalizm i ludzkie podejście.

Gdy terapia uzależnień od początku nie przebiega tak, jak powinna, to nie jest to dla osób uzależnionych zbyt dobre. Zapamiętajmy sobie to. Powinniśmy mieć świadomość, że w Polsce znajduje się mnóstwo profesjonalnych ośrodków terapii, które mogą się pochwalić naprawdę renomą.

Takim ośrodkiem jest https://osrodek-terapii.com/. Na pewno nie zawiedziemy się na tym ośrodku. Pracują tutaj tylko i wyłącznie profesjonaliści. Terapeuci są na tyle profesjonalni i ludzcy, że nie trzeba się przed nimi stresować. Co jak co, ale z nimi będziemy się czuć, jak ze swoimi znajomymi, a nawet przyjaciółmi. Nie ma mowy o absolutnie żadnym stresie. Grunt to przed terapeutą się otworzyć. Dzięki temu będzie można naprawdę wyrazić wszelkie swoje obawy i sytuację. Dzięki temu uda się dobrać odpowiedni typ terapii. Czasami lepszą opcją będzie terapia indywidualna, a w innych przypadkach sprawdzi się grupowe leczenie. Każda osoba uzależniona jest inna i znajduje się w kompletnie innej sytuacji. W związku z powyższym trzeba jak najbardziej podejść tutaj indywidualnie. Nie ma innej możliwości. W dobrym ośrodku leczenia uzależnień właśnie tak to działa. Nie mamy co do tego kompletnie żadnych wątpliwości.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.