Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Ławka do ćwiczeń - jaką wybrać i dlaczego warto na niej ćwiczyć?

  • Dodano: 2018-11-15 12:15

Ławki do ćwiczeń to jeden z elementów, które można spotkać w każdej siłowni, mimo że bez problemu może znaleźć się ona w domowej siłowni. Dziś można wybierać między różnymi rodzajami ławeczek, a niektóre z nich sprawiają, że w razie małej ilości miejsca w domu, możemy ją bez problemu złożyć i rozłożyć zawsze wtedy, gdy będziemy chcieli z niej skorzystać. Najważniejsze jest to, że trening na ławeczce przynosi bardzo wiele korzyści dla naszego ciała i pozwala doskonale je wyrzeźbić.

Gdzie warto kupić ławkę do domowej siłowni?
Podczas dokonywania zakupów sprzętów do domowej siłowni należy zwrócić uwagę na ich jakość. Nie da się ukryć, że zawsze będzie wiązać się to z ceną, którą trzeba będzie zapłacić. Jeśli zdecydujemy się wybrać produkty z najniższej półki, to niestety możemy spodziewać się tego, że sprzęty szybko ulegną zniszczeniu, a w niektórych sytuacjach mogą nawet narazić nas na kontuzję. Dlatego też warto dokonywać zakupu ławki oraz innych sprzętów do domowej siłowni w sklepie internetowym https://specialfitness.pl/68-laweczki-do-cwiczen.

Najczęściej spotykane rodzaje ławek do ćwiczeń
 

Prosta ławka do ćwiczeń
Prosta ławka jest najbardziej podstawowym modelem ławki do ćwiczeń. Charakteryzuje się ona tym, że jest skierowana poziomo do podłogi, dzięki czemu możliwe staje się wykonywanie bardzo dużej ilości ćwiczeń. Kiedy dopiero rozpoczynamy trening na ławce, to koniecznie powinniśmy postawić właśnie na ten rodzaj. Z czasem warto jednak zwiększyć poziom trudności i rozglądnąć się za poniższymi typami ławek.

Skośna ławka
Głównym przeznaczeniem tej ławki jest możliwość wykonywania ćwiczeń, gdzie szczególnie pracują mięśnie brzucha oraz klatki piersiowej. Większość modeli posiada kilka stopni regulacji kąta nachylenia ławki, aby mogły z nich korzystać nawet osoby bardzo zaawansowane.

Regulowana ławka
Ten rodzaj ławki stanowi połączenie modelu skośnego oraz prostego. Wyróżnia się dużym wachlarzem regulacji poziomu nachylenia. Niekiedy możliwe jest otrzymanie nawet oparcia w kącie ujemnym.

Ławka pod sztangę
Szczególnie na siłowni ten rodzaj ławki jest znany i lubiany. Charakteryzuje się ona możliwością wykonywania naprawdę dużej ilości ćwiczeń na różne partie ciała. Do tego wyposażona jest w stojak, na którym można umieścić sztangę, kiedy chcemy ją odłożyć.

Dlaczego warto ćwiczyć na ławce?
Szczególnie jesienią i zimą, kiedy temperatura na dworze nie sprzyja, poszukujemy sposobów, aby nadal utrzymywać dobrą kondycję. Dlatego często kupujemy ławkę do ćwiczeń, na której możemy ćwiczyć różne partie mięśni. Do tego wszystkiego nie ma żadnych ograniczeń związanych z płcią, dlatego też mogą korzystać z niej wszyscy domownicy. Inną zaletą jest również fakt, że ławka, nawet wyposażona w stojak i sztangę, nie zajmuje zbyt dużo miejsca. W dodatku dzięki temu, że możemy wykonywać na niej ćwiczenia bez zbędnego hałasu i tupania, możemy korzystać z niej, nawet gdy mieszkamy w bloku. Proste modele ławek są dostępne nawet za około 100 zł, dzięki czemu ta inwestycja opłaca nam się bardziej, niż karnet na siłowni.