Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Komputery stacjonarne - co decyduje o ich jakości?

  • Dodano: 2020-06-15 14:15, aktualizacja: 2020-06-15 15:21

Zakup komputera nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego warto wcześniej przeprowadzić odpowiedni research. Na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę? Które komponenty mają największy wpływ na pracę komputera?

 

Komputery stacjonarne – jaka jest rola procesora?

Komputery nieustannie się rozwijają. Producenci proponują coraz to nowsze rozwiązania, które zapewniają szybką i niezawodną pracę. Efektem tego postępu są urządzenia o rozmaitej specyfikacji. To z kolei pozwoli nam dobrać rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb i zasobności portfela. Aspekty te są niezwykle ważne i nie sposób pominąć je podczas zakupu. To normalne, że inne wymagania będą mieli gracze, a inne osoby pracujące w biurze. Mimo takich różnic są jednak elementy, na które zawsze powinniśmy zwrócić uwagę. Zaliczymy do nich chociażby procesor. Podzespół ten nazywany jest często sercem komputera. To on odpowiada za szybkość wykonywanych operacji. O jego szybkości decyduje liczba wątków i rdzeni, a także taktowanie.

Komputery stacjonarne – co z innymi komponentami?

Szybkie działanie i wysoką moc obliczeniową komputera możemy uzyskać nie tylko za pomocą procesora. Równie ważna w tym aspekcie jest bowiem pamięć RAM. To dzięki niej możliwe jest wykonywanie wielu operacji naraz oraz szybki dostęp do danych. Jeśli chcemy, by nasz komputer stacjonarny pracował w taki właśnie sposób, wybierzmy model dysponujący pamięcią co najmniej 8GB w technologii DDDR4. Bardziej wymagający użytkownicy, np. gracze lub osoby pracujące na specjalistycznym oprogramowaniu, mogą sięgnąć po wariant 16 GB. Płynną pracę komputerów stacjonarnych usprawni również dysk SSD. Zainstalowanie na nim systemu operacyjnego będzie dobrym ruchem. Komputery stacjonarne możemy kupić przez internet. Wiele sklepów oferuje takie rozwiązania. Jeden z nich znajdziesz pod tym linkiem https://goodfrog.pl/Komputery-c120. Pamiętajmy, że poza procesorem, pamięcią RAM, czy dyskiem ważne jest także dopasowanie innych elementów. Mamy tu na myśli chociażby liczbę portów USB czy wyjścia audio/wideo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.