Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

​​​​​​​Jakie korzyści daje pozycjonowanie w wyszukiwarce sklepu internetowego?

  • Dodano: 2019-06-10 11:30, aktualizacja: 2019-06-11 11:46

Ponad połowa polskich internautów dokonuje zakupów przez Internet. To potężna grupa potencjalnych klientów. Warto więc przedstawić ofertę w sieci. Jednym z najskuteczniejszych sposobów promocji sklepu internetowego w wyszukiwarce jest pozycjonowanie. Jakie są korzyści z pozycjonowania sklepu internetowego?

 

Korzyści z pozycjonowania sklepu online

Według raportu sporządzonego dla Izby Gospodarki Elektronicznej aż 54 % Internautów korzysta z usług sklepów online. Liczba internetowych sprzedawców również stale rośnie! Ponadto, statystyki obrazują kolejną ważną zależność. To popularność pierwszej strony Google. Google jest najczęściej używaną wśród Polaków przeglądarką. Korzysta z niej 96 % użytkowników Internetu w Polsce! 92 % osób wybiera witryny wyświetlające się w ramach pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania. W przypadku prostych, krótkich zapytań potencjalni klienci klikają w trzy pierwsze linki. Dlatego tak ważne jest pozycjonowanie sklepu internetowego. Pozycjonowaniem witryny sklepowej musi zająć się specjalista, na przykład firma z branży SEO. Dokonując wyboru firmy warto przejrzeć udostępniane statystyki. Bardzo często profesjonaliści przedstawiają konkretne korzyści płynące z pozycjonowania, na przykładzie dotychczasowych klientów. Liczba kliknięć w link witryny widocznie wzrasta. W zależności od różnorodnych czynników, efektem jest nawet trzykrotność początkowych wyników. Są to najczęściej zmiany dotyczące pierwszych kilku miesięcy pracy. Dalsze pozycjonowanie przynosi większe korzyści.

Warto zaznaczyć, że pozycjonowanie sklepu internetowego jest sprawą szczególnie złożoną. Już samo promowanie witryny to kwestia kilku miesięcy wytężonej pracy, a następnie efekty muszą być podtrzymywane. Pozycjonowanie jest połączeniem skomplikowanej optymalizacji i marketingu. Roboty Google programowane są w sposób coraz bardziej złożony, a algorytmy bywają trudne do przewidzenia. W przypadku sklepu internetowego należy wypromować kilkaset, a nawet tysiące podstron. Każdy przedmiot prezentowany w sklepie jest podstroną, którą warto przedstawić potencjalnemu klientowi.

Zoptymalizowana witryna wizytówką sklepu

Dobra pozycja w Google jest również symbolem profesjonalizmu. Wpisując zapytanie dotyczące konkretnego zagadnienia czy przedmiotu, Internauta spodziewa się zobaczyć na początku listy propozycje najbardziej trafne. Strona powinna być nie tylko dobrze zoptymalizowana, ale także świetnie opracowana, zachęcająca pod kątem graficznym i funkcjonalnym. Ważna jest łatwość użytkowania, ale także jakość samych produktów. Wszystko to sprawi, że duża liczba kliknięć w link platformy zakupowej, przełoży się również na wysokość sprzedaży. Podsumowując, dobrze zoptymalizowany sklep internetowy, prezentowany na pierwszej strony wyników wyszukiwania to:

  • jeden z potencjalnych liderów branży,
  • zarobkowy biznes, który stale się rozwija,
  • marka rozpoznawalna wśród klientów,
  • firma ceniona wśród ewentualnych partnerów biznesowych,
  • wiarygodna firma oceniana przez dużą liczbę odwiedzających. 

Na podkreślenie zasługuje fakt, że popularność zakupów internetowych wciąż rośnie. Coraz częściej konsumenci spotykają się z sytuacją, gdy zdobycie poszukiwanego produktu w sklepie stacjonarnym jest utrudnione. Chodzi nie tylko o kolejki, ale także o dostępność produktów. Wiodące marki wprowadzają informację o produktach dostępnych tylko w sklepie online. Prawa konsumenta sprzyjają kupującym, a zwroty towarów zakupionych przez Internet są ułatwione. Wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać! Warto więc inwestować w sklep online. Rzetelne pozycjonowanie jest w tym przypadku wręcz nieodzowne. W połączeniu z dopracowaną strategią marketingową przyniesie świetne efekty.

SEO jest jednym z kluczowych elementów marketingu internetowego. Proces pozycjonowania i optymalizacji sprawia, że witryna jest widoczna i rozpoznawalna wśród użytkowników wyszukiwarki. Witryny prezentowane w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania odbierane są przez Internautów jako profesjonalne i wiarygodne. Rozpocznij skuteczną promocję sklepu w sieci!

Marian Zieliński - https://mediaclick.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.