Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jaką kupić szczotkę do WC?

  • Dodano: 2018-06-12 15:45

Większość z nas nie zastanawia się specjalnie nad wyborem szczotki do WC. Najczęściej po prostu bierzemy pierwszą lepszą z brzegu, w sklepie, gdzie akurat mamy po drodze. Nie przywiązujemy do tego większej wagi - to w końcu dosyć tani, prosty przedmiot codziennego użytku. Tymczasem odpowiednia szczotka toaletowa pomoże nam skutecznie zadbać o czystość i higienę w domu. Kupując złej jakości szczotki do WC musimy również częściej je wymieniać, co generuje dodatkowe koszty.  Podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując szczotkę do WC.

Na co zwracać uwagę kupując szczotkę do WC?
Nikogo nie trzeba przekonywać, że dbałość o czystość w toalecie ma kluczowe znaczenie. Niestety, nie każda szczotka do WC oferowana w sklepach nam to umożliwia w stopniu wystarczającym. Nie oznacza to oczywiście, trzeba kupować najdroższe, designerskie modele szczotek, które są bardzo ozdobne. Wręcz przeciwnie, tanie szczotki też mogą dobrze wypełniać swoją funkcję. Zanim jednak kolejnym razem pośpiesznie wrzucimy pierwszą z brzegu szczotkę do kosza na zakupy, warto się jej przez moment przyjrzeć.

Szczotka, która pomoże Ci zadbać o czystość i higienę w toalecie
Kupując szczotkę do toalety np. w sklepie https://higieniczny.pl/, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego włosia jest wykonana. Powinno ono być raczej sztywne. Bardzo ważne przy tym jest, by włosie nie było ostre. W przeciwnym razie istnieje poważne ryzyko, że czyszcząc toaletę porysujemy i uszkodzimy wewnętrzną część muszli klozetowej. Oglądając włosie szczotki do WC, zwróćmy również uwagę na to, z jakiego tworzywa jest ono wykonane. Niektóre tworzywa mogą być wrażliwe na działanie środków chemicznych, których używamy do czyszczenia.

Jaki jest optymalny kształt szczotki do WC?
Innym istotnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę kupując szczotkę toaletową, jest jej kształt. Najczęściej spotykane są szczotki okrągłe lub półokrągłe. One sprawdzą się doskonale do popularnych modeli muszli klozetowych. W ostatnim czasie jednak coraz większą popularnością cieszą się muszle klozetowe w nietypowych kształtach. Jeżeli taką posiadamy w domu, pamiętajmy o tym, że może być nam trudno dotrzeć do jej wszystkich zakamarków czyszcząc ją standardową szczotką. W przypadku muszli klozetowej o modnym w ostatnim czasie "wygiętym" kształcie, dobrze sprawdzi się szczotka, która będzie miała profilowaną główkę. Taka szczotka pozwoli dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Jaki powinien być trzonek szczotki do WC?
Wybierając szczotkę do WC powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej główkę, ale i trzonek. Sprawdzi się masywny, wykonany z solidnych materiałów. Taki trzonek będzie w stanie wytrzymać częste użytkowanie szczotki. Dobrym pomysłem będzie zakup szczotki z trzonkiem wykonanym z metalu lub tworzywa sztucznego. Czasami w sklepach możemy również znaleźć szczotki z trzonkami wykonanymi z drewna. W takim przypadku przed zakupem powinniśmy upewnić się, czy drewno zostało odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Idealny pojemnik na szczotkę do WC
Oprócz samej szczotki, będziemy potrzebować jeszcze odpowiedniego pojemnika, w którym będziemy ją przechowywać, W ofercie sklepów dostępne są pojemniki do postawienia na podłodze, jak i pojemniki do powieszenia na ścianie. Obydwa te rozwiązania mają swoich zwolenników. Wybierając pojemnik stojący na szczotkę powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by miał on solidną, stabilną podstawę. W przeciwnym razie będzie się przewracać.  Jeżeli decydujemy się na model do zawieszenia, zwróćmy uwagę na to, by można go było łatwo zdjąć w celu wyczyszczenia.

Które firmy produkują szczotki do WC wysokiej jakości?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór szczotek do WC i pojemników. Każdy znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom. Możemy zdecydować się na proste, tanie modele, dobrać kolor i kształt do aranżacji łazienki lub zdecydować się na ciekawy, oryginalny design. Warto wybierać szczotki do WC sprawdzonych marek. Atrakcyjne modele w korzystnych cenach oferują między innymi takie firmy jak: Blomus, Barbantia czy Simple Human.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.