Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

  • Dodano: 2019-12-09 12:30

Kredyty gotówkowe wciąż pozostają jednym z najpopularniejszych sposobów na zdobycie kapitału służącego na pokrycie nieprzewidzianych wydatków. Zadłużamy się coraz częściej i chętniej, a tak zwane kredyty konsumenckie czyli gotówkowe stanowią spory procent w ogólnej puli kredytowych produktów finansowych.

Zaletą takich kredytów jest stosunkowo prosty i nieskomplikowany proces ich otrzymania oraz fakt, że środki w ten sposób pozyskane możemy wydać na dowolny cel. Inaczej niż w przypadku kredytów mieszkaniowych lub samochodowych.

Do minusów możemy zaliczyć dość duży koszt zaciągnięcia kredytu, wciąż jednak znacznie tańszy niż koszt popularnych chwilówek. Aby nie zgubić się w gąszczu ofert warto jest przed wysłaniem wniosku kredytowego zapoznać się z różnego rodzaju porównywarkami dostępnymi w internecie. Ranking kredytów gotówkowych (zobacz ranking) będzie tutaj bardzo pomocny, gdyż w jednym miejscu zbiera on informacje o wszystkich aktualnych ofertach kredytowych.

Czym różnią się od siebie kredyty gotówkowe?

Kredyty różnią się od siebie głównie wartością RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Jest to suma wszystkich kosztów związanych z udzieleniem kredytu ujęta w wartości procentowej w okresie jednego roku. Im mniejsza wartość RRSO tym mniejszy jest koszt kredytu. Wartość ta może się zmieniać w zależności od kwoty kredytu oraz okresu czasu na jaki zaciągnęliśmy zobowiązanie. Jest dużo bardziej miarodajna niż na przykład oprocentowanie kredytu. Na koszt kredytu wpływa także wysokość prowizji pobieranej przez bank za jego udzielenie. Choć oczywiście można się spotkać z różnego rodzaju promocjami, dzięki którym prowizja ta wynosi 0%. Czasami dochodzą także różnego rodzaju koszty dodatkowe. Wszystko to jest już jednak zawarte we wspomnianej wcześniej wartości RRSO i to na jej podstawie najlepiej jest wybrać odpowiedni dla siebie kredyt gotówkowy.

Ranking kredytów gotówkowych

Dzięki rankingowi kredytów gotówkowych jesteśmy w stanie szybko ocenić, która oferta będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jest to o tyle istotne, że oferty banków często się zmieniają. W okresach wzmożonej aktywności zakupowej, na przykład przed świętami, możemy spodziewać się atrakcyjnych promocji obniżających oprocentowanie kredytów. Ciężko jest być na bieżąco z wszystkimi promocjami, dlatego rankingi są niezwykle pomocne. W kilka chwil jesteśmy w stanie posortować wszystkie aktualne oferty w kolejności od najtańszej do najdroższej. Po sprawdzeniu pozostałych warunków udzielenia kredytu jesteśmy już tylko "o jeden klik" od złożenia wniosku kredytowego. Wtedy sytuacja jest już prosta – wybierz po prostu najtańszy kredyt gotówkowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.