Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak uczyć 3-latka angielskiego poprzez zabawę?

  • Dodano: 2020-02-27 11:30

Nauczanie języka angielskiego warto rozpocząć jak najszybciej, dzięki temu efekty są zdecydowanie najlepsze. Warto pamiętać, że mózg dziecka jest chłonny niczym gąbka, dlatego też już 3 latków można uczyć języka obcego. Ale, jak wiadomo, kluczowe znaczenie ma nauka poprzez zabawę.

Zabawa i nauka w jednym

Maluchy szybko się  uczą, ale także nudzą, dlatego  nauka angielskiego dla dzieci powinna mieć niezwykle  atrakcyjną formę. Ma ona przecież sprawiać im przyjemność, a nie być traktowana jak przykra rutyna. Dlatego warto przygotować choćby kolorowe kartki, a na nich umieścić rysunki różnych przedmiotów, a następnie uczyć dziecko nazywania ich po angielsku. Czasami wystarczy tylko 3 razy powiedzieć dany wyraz, by maluszek go zapamiętał. Oczywiście takie plansze możecie także kupić, dzięki temu będziecie mieć więcej czasu, który mu poświęcicie. Pamiętajcie jeszcze, aby wybrać dogodny czas na taką naukę, czyli wtedy gdy dziecko nie jest głodne, ani też zmęczone. 

Wszystkie słowa, która przerobicie, warto następnego dnia powtórzyć, a żeby miało to jeszcze ciekawszą formę, możecie dodatkowo wspólnie z nich układać piosenki. Także wykonując codzienne czynności, możecie nazywać dane przedmioty nie tylko po polsku, ale również używając ich angielskich odpowiedników. Nazwy produktów spożywczych typu mąka czy mleko dziecko może się uczyć podczas wspólnego przygotowywania owsianych ciasteczek na podwieczorek. Warto jeszcze postawić na edukacyjne zabawki typu Chicco, Miś podróżnik.

Bajki także po angielsku

Aby utrwalić materiał, a jednocześnie sprawić by dziecko nauczyło się odpowiedniego akcentu warto, by od czasu do czasu oglądało bajki po angielsku czy też inne programy dedykowane do jego grupy wiekowej. Możecie także korzystać z różnych programów online, których forma przyciąga najmłodszych. Także wieczorna bajka powinna być opowiedziana po angielsku. Tutaj możecie jeszcze wykorzystać rekwizyty choćby w postaci kukiełek, a gdy Wam się nie chce, bądź jesteście zmęczenie po całym dniu, zawsze możecie wspólnie  z dzieckiem posłuchać słuchowiska.

Skorzystajcie z usług profesjonalistów

W obecnych czasach znajomość języka angielskiego to podstawa dlatego nietrudno się domyślić, że placówki oferujące  angielski dla dzieci cieszą się uznaniem. Warto swojego 3-latka zapisać na takie zajęcia choćby raz w tygodniu. Dzięki nim  zasób słów jeszcze bardziej się poszerzy, a i może także nauczyć się pierwszych prostych zagadnień z gramatyki.  Warto zauważyć, że takie zajęcia prowadzą profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi, dlatego także ich forma będzie bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.