Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Jak oszczędzić na ratach we franku szwajcarskim - poradnik dla kredytobiorców

  • Dodano: 2017-06-29 11:15, aktualizacja: 2017-08-25 09:14

Jeszcze kilka lat temu Polacy, skuszeni obietnicą niskich rat, chętnie zaciągali kredyty we franku szwajcarskim. Obecnie kredytobiorcy robią, co mogą, żeby zmniejszyć wysokość miesięcznej raty i z niepokojem obserwują wahania kursów waluty helweckiej. Z pomocą przychodzą im kantory internetowe, które pozwalają uzyskać spore oszczędności. W jaki sposób działają platformy wymiany walut online i dlaczego warto korzystać z ich usług?

Korzystne zmiany w prawie

Chociaż początki działalności pierwszych kantorów internetowych datuje się na 2009 rok, kiedy to usługi bankowości online zaczynały w Polsce dopiero raczkować, to prawdziwy boom na wymianę walut przez internet nastąpił dopiero po 2011 roku. Wtedy właśnie weszły w życie zapisy ustawy antyspreadowej, która dla kredytobiorców, posiadających zobowiązania w obcych walutach, okazała się prawdziwym wybawieniem. Na mocy tego aktu prawnego klienci mogli spłacać kredyty w kupionej przez siebie walucie, a tym samym uniezależnić się od woli banków, które często narzucały bardzo wysokie stawki lub stosowały bardzo niejasne kryteria ich wyliczania. Po 2011 roku na polskim rynku pojawiło się bardzo wiele e-kantorów, które oferowały kredytobiorcom korzystniejsze warunki i perspektywę oszczędności.
 

Ile można zyskać?

Masz kredyt we franku szwajcarskim i zastanawiasz się jak zmniejszyć ratę zobowiązania? Sprawdź ofertę kantorów online. Statystyki z 2016 roku mówią same za siebie – przeciętny spread w III kwartale ubiegłego roku w przypadku banków wynosił 4,16%, kantorów stacjonarnych – 1,87%, zaś internetowych platform wymiany walut – tylko 0,57%. W przypadku niewielkich kwot różnica nie jest może kolosalna, jednak w dłuższej perspektywie można uzyskać naprawdę duże oszczędności, urastające do tysięcy złotych. Nic dziwnego, że tak wiele osób, posiadających kredyty w obcej walucie, decyduje się na wymianę franków online. Jest to dla nich z pewnością bardziej realna pomoc niż zapewnienia kolejnych rządów, które obiecują wprowadzenie rozwiązań, mających zmniejszyć wysokość rat.

Elastyczne i bezpieczne

Kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na korzystanie z oferty kantorów internetowych, zachwalają przede wszystkim wygodę, jaka wiąże się z wymianą walut online – nie trzeba nawet wychodzić z domu, a transakcji można dokonywać przez 24 godziny na dobę. Wystarczy kilka kliknięć, żeby zlecić kupno franków szwajcarskich i przelać środki na konto banku. Dodatkowym atutem jest także możliwość ustalenia automatycznej transakcji – wiele kantorów internetowych pozwala zdefiniować stałe zlecenie, które co miesiąc przypomina o terminie płatności raty i samodzielnie przelewa pieniądze na wskazany rachunek. Interesuje Cię kurs franka online? Zastanawiasz się, czy na wymianie walut przez internet można rzeczywiście zyskać? Skorzystaj z oferty internetowych serwisów, a przekonasz się, że to możliwe!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.