Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Filtry kieszeniowe

  • Dodano: 2021-06-04 11:45

Produkujemy coraz więcej zanieczyszczeń, jest to konsekwencją rozwoju. Z czasem zorientowaliśmy się, że nadmiernie eksploatujemy środowisko i w krajach zachodu staramy się niwelować wpływ naszej działalności na planetę, a jednocześnie robimy wszystko by chronić samych siebie. Aktywne działanie na rzecz poprawy obecnego stanu rzeczy jest możliwe m.in. dzięki zastosowaniu filtrów przemysłowych. Takie filtry montowane są w zakładach produkcyjnych, biurach, szpitalach czy cementowniach, praktycznie wszędzie, gdzie mamy do czynienia z żywnością/lekami/zdrowiem. Właściciele budynków zobowiązaniu są do dbania o jakość powietrza panującego w budynkach, a jednym z elementów sprawnej wentylacji są właśnie filtry przemysłowe.

Filtry przemysłowe

Filtry przemysłowe są skuteczną ochroną przed cząstkami stałymi, które w przypadku braku filtracji trafiają do wdychanego powietrza i mogą osiadać w płucach. Co prawda nasze płuca mają zdolność oczyszczania się, ale poniżej pewnych wielkości zanieczyszczenia ostają się tam na stałe. Problemy pojawiają się, gdy pracujemy bądź żyjemy przez wiele lat w środowisku o dużym zanieczyszczeniu. Wyróżniamy wiele typów filtrów, jednym z częściej stosowanych jest filtr kieszeniowy, o którym wypada powiedzieć kilka słów.

Filtry kieszeniowe

Filtry kieszeniowe w pewnym stopniu można traktować jak filtry kasetowe, podstawowa różnica polega na budowie. Filtry kieszeniowe składają się z sekwencji kieszeni, które są medium filtracyjnym, owe sekwencje przybierają kształt klina i nie posiadają usztywnień. To właśnie ich budowa obok skuteczności stanowi podstawową zaletę, dla której filtry kieszeniowe wybierane są przed innymi rodzajami filtrów. W największej liczbie przypadków filtry kieszeniowe montowane są w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzujących. Podstawowym elementem wpływającym na jakość filtru jest materiał z jakiego została wykonana włóknina filtracyjna.

Filtry kieszeniowe nadają się do stosowania w różnych miejsca m.in. dzięki możliwości stosowania w nich różnych materiałów. Przykładowo włókna szklane stosowane są w agresywnych chemicznie środowiskach, w których dodatkowo występuje wysoka temperatura. Filtry kieszeniowe wykorzystuje się we filtracji wstępnej oraz dokładnej. Filtracja dokładna wymaga odpowiedniego dostosowania filtrów przez zmianę struktury filtra oraz dodatkowe uszczelnienie ramy, która najczęściej jest zgrzewana z wkładką filtracyjną.

Filtry kieszeniowe gwarantują bardzo dobrą jakość za relatywnie niedużą kwotę. Jeżeli poszukujesz producenta filtrów kieszeniowych, który oferuje sprawdzone produkty, wybierz ofertę ITCeco, firmy z regionu, która od lat dba o jakość powietrza. Profesjonalne podejście do klienta, doświadczenie i szeroka oferta, sprawiają, że jest to jeden z najbardziej cenionych producentów filtrów przemysłowych na polskim rynku. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych jak i przede wszystkim firm. Jeżeli nie wiesz jaki filtr wybrać, nie musisz się obawiać, specjaliści ITCeco dokładnie odpowiedzą na pytania i doradzą optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.