Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Depresja - od kogo możemy uzyskać pomoc?

  • Dodano: 2020-02-19 12:45

Depresja to choroba, z którą wygrać w pojedynkę jest niezwykle trudno. Dlatego nie warto zwlekać i odwiedzić specjalistę najszybciej jak to możliwe. Kto może nam pomóc wygrać z depresją?

Depresja – jak się objawia?

Choroba ta skupia się na nieprawidłowej regulacji nastroju. Depresja wywołuje przez długi czas smutek i nerwowość oraz odbiera radość z życia. Nie możemy jednak mylić jej ze smutkiem, czyli naturalnym stanem emocjonalnym człowieka. Depresja wpływa na każdy aspekt naszego życia, a jej podłoże może być bardzo zróżnicowane. Czas objawów często nie ma większego znaczenia. Nie możemy jednak zapominać o tym, że każdy z nas doświadcza gorszego samopoczucia. Jednak gdy zaczynają one budzić niepokój w nas lub w naszych bliskich, wówczas powinniśmy sięgnąć po pomoc. Depresji towarzyszą często także objawy, które nie mają charakteru czysto psychicznego. Mamy tu na myśli chociażby problemy ze snem, czy odżywianiem. Chorobie tej mogą też towarzyszyć różnego rodzaju bóle połączone z napięciem mięśni.

Depresja – na czym polega pomoc specjalisty?

Decyzja o udaniu się do poradni psychiatrycznej nie jest podejmowana pochopnie. Dla wielu taki ruch jest ostatecznością. Wciąż bowiem jest to dla nas krok, który wiąże się ze stygmatyzacją i poczuciem wstydu. Tymczasem depresja jest chorobą, którą trudno pokonać bez fachowej pomocy. Psychiatra jest takim samym specjalistą jak ortopeda czy kardiolog. Zrobi on wszystko, by pomóc nam pokonać chorobę. Placówki zajmujące się leczeniem depresji znajdziesz w internecie. Wystarczy, że zajrzysz tutaj http://psychiatrzy.pl/. Pomoc w leczeniu depresji rozpoczyna się od konsultacji. Rozmowa ta przebiega różnie. Informacje, które uzyska lekarz w trakcie wywiadu, pozwolą mu postawić wstępną diagnozę i zaproponować właściwą formę leczenia. W tym celu stosuje się zarówno psychoterapię, jak i farmakoterapię. Właściwe połączenie tych metod może dać bardzo dobre rezultaty. Pamiętajmy też, że leki antydepresyjne nie uzależniają i nie prowadzą do rozwoju istniejącego już uzależnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.