Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

ZUS będzie wypłacał świadczenia "Dobry Start"

  • Dodano: 2021-06-30 07:30, aktualizacja: 2021-06-29 11:57

Od 1 lipca br. można składać wnioski o zasiłek programu "Dobry start". ZUS będzie wypłacał świadczenie w wysokości 300 zł na jednego ucznia.

Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie w ramach programu Dobry Start (tzw. 300+) przyzna i wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi tego zadania pod względem organizacyjnym i informatycznym. Program uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny – podkreśla prof. Gertruda Uścińska.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

- Na platformie PUE ZUS stworzyliśmy specjalny kreator, który pomoże uniknąć błędów przy składaniu wniosków – dodaje prof. Uścińska.

Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.

- Każdy, kto tego potrzebuje, otrzyma od nas pomoc – zapewnia prezes ZUS.

Zakład wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ przekażemy w formie elektronicznej.

W ramach programu Dobry Start wszyscy rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów i akcesoriów szkolnych. Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom, które uczą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20. roku życia, lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Obecnie wsparcie z programu Dobry Start otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również