Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zrobimy sobie festiwal "Zostań idolem"

  • Dodano: 2022-08-25 07:15, aktualizacja: 2022-08-25 07:32

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, projekt Wodzisławskiego Centrum Kultury jest właśnie dla Ciebie.

ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” to nowy projekt aktywizujący mieszkańców dzielnic Wodzisławia Śląskiego. Opracowany cykl interdyscyplinarnych warsztatów ma na celu integrację mieszkańców i przygotowanie ich do organizacji dzielnicowych eliminacji festiwalu wokalnego „Zostań idolem" oraz finalnie do konkursu laureatów w WCK.

Współorganizatorami przedsięwzięcia będą wodzisławskie szkoły pełniące rolę dzielnicowych koordynatorów. W ich siedzibach będą odbywały się warsztaty oraz eliminacje wokalne.

W okresie od września do października w sześciu szkołach połączonych dzielnic miasta (1. Kokoszyce i Zawada, 2. Stare i Nowe Miasto, 3. Jedłownik Osiedle i Jedłownik – Turzyczka – Karkoszka, 4. os. XXX-lecia, os. Piastów oraz os. Dąbrówki, 5. Radlin II, 6. Wilchwy) zaplanowano po 3 spotkania warsztatowe oraz organizację eliminacji wokalnych „Zostań idolem”.

Uczestnikami warsztatów będą mieszkańcy dzielnic (dzieci, młodzież i dorośli), którzy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności wokalne, ale również te dotyczące wystąpień publicznych. Zaplanowano również warsztaty tworzenia rekwizytów czy elementów scenografii, które będzie można wykorzystać podczas konkursowego występu wokalnego. Oprócz warsztatów zorganizowanych w szkołach, jedno spotkanie poświęcone narzędziom promocji wydarzeń odbędzie się w WCK.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, a w związku z ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. O szczegółach wydarzenia informować będą koordynatorzy w szkołach, także bądźcie czujni, bo z rekrutacją na warsztaty ruszamy intensywnie już z początkiem września.

Uczestnicy konkursu wokalnego występować będą w kategoriach: uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe.

Podobnie jak w przypadku warsztatów, eliminacje zostaną zorganizowane w sześciu wodzisławskich szkołach. Wytypowani koordynatorzy będą odpowiedzialni za zorganizowanie dzielnicowego konkursu talentów wokalnych.

Laureaci I, II i III miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe. Najlepsi z nich zostaną zakwalifikowani do imprezy finałowej, która odbędzie się 18 listopada w WCK. Wtedy też komisja oceniająca wyłoni tych, którzy oprócz nagród, otrzymają możliwość nagrania wspólnie utworu w profesjonalnym studiu muzycznym. Zostanie również opracowany teledysk z udziałem laureatów wydarzenia „Zróbmy sobie festiwal".

Na realizację projektu ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL „Zostań idolem” Wodzisławskie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie z programu rządowego Edukacja kulturalna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zrobimy sobie festiwal "Zostań idolem"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również