Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zostaw książkę i podziel się nią z innymi

  • Dodano: 2022-07-13 07:00, aktualizacja: 2022-07-12 21:13

Masz na swoim regale książkę, którą już czytałeś? Brakuje funduszy na nowe tytuły, a do biblioteki masz za daleko? Zostaw książkę w dworcowej poczekalni, w której znajduje się czytelnia i podziel się nią z innymi.

Jesteś miłośnikiem książek i chcesz podzielić się czytelniczą pasją z innymi? Zostaw przeczytany tytuł na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, znajdujących się na wodzisławskim dworcu kolejowym przy ul. Rybnickiej 2A, po to, by kolejna zainteresowana osoba mogła ją przeczytać i znów puścić w obieg.

Co daje nam taka wymiana książek?

Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych, a także jest to doskonałe rozwiązanie ekologiczne. Niech nasze książki żyją, a nie zbierają kurz na półkach.

Masz niepowtarzalną okazję, aby podzielić się książką i stworzyć możliwość wymiany na inną. Wspomniana praktyka daje także szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek oraz powoduje, że publikacje są w ciągłym obiegu.

Bezinteresowne dzielenie się literaturą integruje i buduje więzi między czytelnikami.

Zostaw książkę i podziel się nią z innymi / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również