Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Radlińskiej

  • Dodano: 2021-10-29 06:15, aktualizacja: 2021-10-29 06:19

Od 3 listopada na remontowanym odcinku ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką ruch prowadzony będzie jednokierunkowo od centrum naszego miasta w stronę Radlina.

W październiku na ulicy Radlińskiej wdrożono nową organizację ruchu. Na odcinku ok. 160 m odbywa się on wahadłowo, kierowany jest sygnalizacją świetlną. To znak, że rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy tej drogi powiatowej. Związane jest to bezpośrednio z zaplanowanymi do realizacji na początek robotami rozbiórkowymi oraz kanalizacyjnymi (kanalizacja deszczowa).

Przebieg inwestycji

Do przebudowy wyznaczony został prawie kilometrowy odcinek, od skrzyżowania Radlińska/Leszka do przecięcia Radlińska/Kokoszycka. Do wykonania są: przebudowa chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, jak również kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim. Inwestycja planowo zakończyć ma się w czerwcu przyszłego roku.

Całkowita wartość inwestycji to 3 mln zł. Prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Reszta to wkład własny zapewniony przez budżety powiatu, a także miasta Wodzisławia Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również