Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Zbliża się Wodzisławski Festiwal Kuglarzy

  • Dodano: 2018-05-14 14:15, aktualizacja: 2018-05-15 12:40

Po raz trzeci w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Festiwal Kuglarzy. Przed nami trzy niesamowite dni ze sztuką uliczną.

Przepełnione emocjami spotkania z artystami sztuki ulicznej czekają nas od 25 do 27 maja. Pierwszego dnia wiele dziać się będzie na wodzisławskim rynku, zaś drugiego i trzeciego areną dla artystycznych wydarzeń stanie się Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Jakie atrakcje przygotowano podczas tegorocznej edycji Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy? Między innymi trickline, slackline, animacje, fire show, warsztaty, prezentacje sztuki cyrkowej, zapierające dech akrobacje, salta i wszelakie odsłony kuglarstwa, a także konkurs o tytuł Wodzisławskiego Sztukmistrza i organizowany po raz pierwszy Wodzisławski Turniej Monocyklowy wypełnią trzy dni fantastycznej zabawy.

Na wodzisławskim rynku pierwszy raz swoją taśmę rozwiesi Kuba Bałdych wraz z wrocławską ekipą i zaprezentuje swoje umiejętności akrobatyczne przy jej użyciu. Swoich sił na slackline będzie można spróbować także bliżej ziemi. Planujemy również liczne pokazy i warsztaty na płycie Rynku, animacje i atrakcje dla dzieci, a po zmroku Open Fire dla artystów ogniowych – mówi Zofia Bornikowska, prezes Stowarzyszenia Nasz Wodzisław, inicjatora wydarzenia.

26 i 27 maja, w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy wzgórza” będziemy mogli dopingować artystów startujących w konkursie „Wodzisławski Sztukmistrz” o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, zaś przed rozpoczęciem konkursu dla zainteresowanych mieszkańców miasta i kuglarzy zaplanowano warsztaty i zabawy. W niedzielę emocji nie zabraknie podczas Wodzisławskiego Turnieju Monocyklowego czy radosnego Festiwalu Kolorów. – Do miasta zawita gość szczególny, który z pokazami jeździ do obozów dla uchodźców, dostarczając najmłodszym choć odrobinę radości – mówi Zofia Bornikowska. – Zależy nam na tym, by tworzyć festiwal także dla samych artystów, dać im okazję do poznania się, zintegrowania, dzielenia się pomysłami, umiejętnościami, doświadczeniem, a widzom – dać sposobność do zasmakowania czegoś wyjątkowego – dodaje.

Doświadczenia z poprzednich edycji pozwalają sądzić, że będą to dni szczególne – konfrontacji i niecodziennego spotkania z różnorodnym, barwnym obliczem sztuki ulicznej.

źródło: Gazeta Wodzisławska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również