Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Za nami spotkanie prezydenta Wodzisławia Śląskiego z mieszkańcami Nowego Miasta

  • Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-15 19:24

14 marca br. prezydent Mieczysław Kieca spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nowe Miasto. Mieszkańcy mogli zapytać o planowane inwestycje, wyrazić swoją opinię oraz zgłosić problemy. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się na Dworcu Kolejowym.

Spotkanie w dzielnicy Nowe Miasto odbyło się we wtorek, 14 marca o godz. 17:00 na Dworcu Kolejowym przy ul. Rybnickiej 2A. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli udział: prezydent miasta Mieczysław Kieca, jego zastępy Izabela Kalinowska i Wojciech Krzyżek, dyrektor Służb Komunalnych Miasta Bożena Jedynak-Turakiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Katarzyna Banek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Grzegorz Połomski, prezes zarządu Spółki Domaro Barbara Chrobok oraz kierownik Biura Gospodarki Lokalowej Wojciech Gruszczyk.

Pytania od mieszkańców

Na początku, podobnie jak na poprzednich spotkaniach prezydent Mieczysław Kieca podsumował ubiegły rok. Po tej części Prezydent oddał głos zebranym mieszkańcom i rozpoczęła się dyskusja. Mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto pytali m.in. o miejsca parkingowe i analizę parkingową, która na zlecenie miasta opracowywana była dla wybranych obszarów miasta (dzielnic Stare Miasto, Nowe Miasto i Trzy Wzgórza). Ponadto pojawiły się pytania o cmentarz komunalny, komunikację miejską oraz możliwość pojawienia się kas na wodzisławskim Dworcu Kolejowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również