Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Za brawurową jazdę oboje stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Policja apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2023-07-19 14:30

Dzisiejszej nocy dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Jeden przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 53 km/h, drugi aż o 100 km/h. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Okoliczności zatrzymania 

Dzisiejszej nocy mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Tuż przed północą, w Rydułtowach na ulicy Raciborskiej, kierujący volkswagenem 22-letni mieszkaniec Rydułtów jechał z prędkością 150 km/h. Został zatrzymany do kontroli drogowej. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 100 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych, policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Chwilę przed godziną 3, na ulicy Bukowskiej w Syrynii ten sam patrol "drogówki" zatrzymał do kontroli drogowej kierującego seatem, 28-letniego mieszkańca Pszowa. Mężczyzna poruszał się z prędkością 103 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych, zatrzymali również jego prawo jazdy.

Bądź odpowiedzialny, niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem

Wodzisławska Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby na drodze było bezpiecznie, nie może być miejsca na brawurę i łamanie przepisów ruchu drogowego. Jezdnia to nie tor wyścigowy!


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również