Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wymień zużyte baterie na słodki upominek

  • Dodano: 2020-02-10 13:00

18 lutego na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii.

Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Baterii.

Celem akcji jest promowanie zachowań proekologicznych

Baterie i akumulatory to odpady, które ze względu na skład chemiczny są niebezpieczne dla środowiska oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt. Jednocześnie są źródłem wartościowych surowców, które należy odzyskiwać w procesie recyklingu.

Wodzisławski magistrat pragnie włączyć się w proekologiczne działania oraz uświadamiać lokalną społeczność, że metodą małych kroków można zmienić najbliższe otoczenie. Warto przypomnieć, że w styczniu obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji pracownicy Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku. Z kolei w lutym Urząd Miasta pragnie włączyć się w obchody Dnia Baterii.

Już 18 lutego o godz. 12:00 na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii. Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Zapraszamy do udziału w akcji.

Wymień zużyte baterie na słodki upominek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.