Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wymień zużyte baterie na słodki upominek

  • Dodano: 2020-02-10 13:00

18 lutego na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii.

Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Baterii.

Celem akcji jest promowanie zachowań proekologicznych

Baterie i akumulatory to odpady, które ze względu na skład chemiczny są niebezpieczne dla środowiska oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt. Jednocześnie są źródłem wartościowych surowców, które należy odzyskiwać w procesie recyklingu.

Wodzisławski magistrat pragnie włączyć się w proekologiczne działania oraz uświadamiać lokalną społeczność, że metodą małych kroków można zmienić najbliższe otoczenie. Warto przypomnieć, że w styczniu obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji pracownicy Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku. Z kolei w lutym Urząd Miasta pragnie włączyć się w obchody Dnia Baterii.

Już 18 lutego o godz. 12:00 na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii. Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Zapraszamy do udziału w akcji.

Wymień zużyte baterie na słodki upominek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również