Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wybierz się w podróż po Japonii z Piotrem Milewskim

  • Dodano: 2018-04-24 11:30

Bohater kolejnego spotkania w wodzisławskiej Bibliotece w zajmujący sposób opowie słuchaczom o swej podróży już 9 maja o godzinie 17:00.

Piotr Milewski dotarł do Japonii w roku Królika. Akurat zaczęła się pora deszczowa i nad Wyspami na półtora miesiąca zawisła szara zasłona z chmur. W powietrzu unosił się gorzki zapach gnijących wodorostów. Japończycy uznają ten okres za piątą porę roku o nazwie tsuyu, co znaczy – śliwkowy deszcz. Bogowie są wtedy bliżej, ale czy sprzyjają wędrowcom? Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem. Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy – mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką.

Piotr Milewski urodził się w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Autor książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalejoraz Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia. Współautor książki Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów. Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną. Publikował fotoreportaże, korespondencje i eseje między innymi w Rzeczpospolitej, Tygodniku Powszechnym, Odrze, Zwierciadle, Kontynentach, National Geographic Traveler Polska, Podróżach, Poznaj Świat.

Wybierz się w podróż po Japonii z Piotrem Milewskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również