Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wspólna akcja wodzisławskiej policji, PSP i WOPR

  • Dodano: 2023-07-12 13:30

Na ośrodku wypoczynkowym w Olzie odbyła się wspólna akcja profilaktyczna. Policjanci, strażacy i ratownicy wodni zadbali o ogrom atrakcji. Najważniejsze jednak była edukacja w ramach kampanii profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Edukacyjne atrakcje dla osób wypoczywających na terenie ośrodka 

Wczoraj, na terenie ośrodka wypoczynkowego w Olzie odbyła się akcja profilaktyczna. Wodzisławscy policjanci, strażacy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim i ratownicy wodni wodzisławskiego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wspólnie przygotowali liczne atrakcje dla osób wypoczywających na terenie ośrodka. Można było odświeżyć sobie wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, przekonać się, czy używanie sprzętu ratowniczego jest łatwe, czy jednak nie do końca. Była również okazja do zobaczenia inscenizacji akcji ratunkowej, a także wysłuchania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policyjny profilaktyk przypomniał najważniejsze zasady, również te, na które należy zwracać uwagę, wybierając miejsce do wypoczynku.

To nie pierwsza taka akcja 

Podobne wspólne akcje służb były prowadzone w ubiegłych latach. Ich głównym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, przestrzeganie regulaminów kąpielisk i rozwaga podczas kąpieli wodnych. Działania odbyły się w ramach kampanii edukacyjnej pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która powstała po to, aby wypoczynek był nie tylko super, ale przede wszystkim, aby był bezpieczny.

Wspólna akcja wodzisławskiej policji, PSP i WOPR / fot. ŚląskaPOLICJA.pl


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również