Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wolontariuszka działająca na rzecz niepełnosprawnych

  • Dodano: 2018-03-29 14:15

„SMAk na życie” to akcja charytatywna, która od października ubiegłego roku działa na rzecz nastoletniej mieszkanki naszego miasta Nikoli Gościniak. W ramach wolontariatu w działania na rzecz Nikoli, ale także innych osób niepełnosprawnych, angażuje się m.in. wodzisławianka Dorota Pająk.

Nikola Gościniak od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, w związku z czym jej życie jest w stałym zagrożeniu. Każdy dzień to walka o sprawność fizyczną, niezależność - choćby tę najmniejszą. Ale przede wszystkim o życie.

Rodziców Nikoli znam od dawna. Wśród naszych znajomych pojawiła się informacja o tym, że rodzice dziewczynki zbierają na wózek. Pomyślałam, że chętnie pomogę im w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki na rzecz Nikoli - mówi Dorota Pająk.

Założyliśmy stronę na Facebooku (kliknij tutaj), zorganizowaliśmy kiermasz i w ten sposób, dzięki ludziom dobrej woli, udało nam się zebrać pieniądze na rehabilitację - dodaje inicjatorka działań.

SMA to postępująca i niezwykle wymagająca choroba genetyczna. Rehabilitacja, sprzęt medyczny i ortopedyczny, diety, turnusy rehabilitacyjne to koszt, który trudno sobie wyobrazić. M.in. dlatego akcja dedykowana Nikoli ciągle trwa.

Dorota Pająk to jedna z takich osób, które w odruchu serca ruszają na pomoc tym, którym życie stawia ogromne wymagania. - Poczucie bezradności i rezygnacja to najgorsza rzecz, która może spotkać człowieka. To zwykle motywuje mnie do działania, żaden człowiek nie zasługuje na coś takiego - mówi inicjatorka.

źródło: Barbara Macharzyńska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również