Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławski KTT SPIN nagrodzony na Festiwalu Tańca w Pszowie

  • Dodano: 2023-05-17 08:00, aktualizacja: 2023-05-17 08:17

W ubiegłą sobotę, 13 maja Klub Tańca Towarzyskiego SPIN zdobył brązowy medal oraz wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pszowie.

Kolejne sukcesy SPIN-u

Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Pszowie zaprezentowały się nasze trzy formacje, Shadow Dance, Back to Dance oraz Carmen. Formacja taneczna Carmen ze swoim układem "Shivers" zajęła 3 miejsce. Formacja Shadow Dance otrzymała wyróżnienie jury, za wkład męskiej części formacji w taneczne show. W godzinach wieczornych zaprezentowała się również formacja Back to Dance, która ze swoim układem "Lets Get Loud" podbiła serca widowni oraz otrzymała ogromny aplauz.

 - Serdecznie gratuluję tancerzom oraz trenerom kolejnego fantastycznego osiągnięcia. Jest to tym bardziej miłe, że Klub Tańca Towarzyskiego SPIN w tym roku obchodzi 40-lecie swojej działalności. Każda tego typu nagroda to wspaniały prezent jubileuszowy i gratyfikacja za ciężką pracę i talent - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Obecnie klub przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia, jakim jest koncert z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN. Ten został zaplanowany w Wodzisławskim Centrum Kultury na 18 czerwca i już dziś serdecznie zapraszamy publiczność do WCK. W międzyczasie odbędzie się 21. Wodzisławska Gala Taneczna MIX, której SPIN jest corocznym gospodarzem. Na to wydarzenie ściąga corocznie ponad 1000 tancerzy z całej Polski. Gala odbędzie się 20 maja br.

 - Tancerze spisali się znakomicie. Serdecznie gratuluję im sukcesu. Każdym zawodom towarzyszą nieopisane emocje. Cudownie wrócić z poczuciem satysfakcji, kiedy nam się udaje zaskarbić serce publiczności i jurorów - mówi Elżbieta Lascoka, trener i choreograf KTT SPIN.

Obecnie trenerami KTT SPIN są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki, Paulina Adamczak-Fojcik oraz Artur Fojcik. Zespół działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA od 1993 roku.

Wodzisławski KTT SPIN nagrodzony na Festiwalu Tańca w Pszowie / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również