Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławska Noc Teatrów już 15 września

  • Dodano: 2018-09-13 12:15

Sztuka z ważnym przesłaniem – te słowa w pewnym stopniu definiują tegoroczną, piątą edycję Wodzisławskiej Nocy Teatrów. Z rozmysłem dobrany repertuar zobowiązuje do tego, by 15 września ponownie dać się ponieść teatralnej formie wyrazu. Będzie mądrze, pięknie i tolerancyjnie.

W centrum miasta spotkamy się ze sztuką w reżyserii Bartłomieja Miernika. I to dwukrotnie. Zobaczymy spektakl „Bień – 1920”, który powstał na bazie liczących prawie sto lat listów dwojga młodych ludzi. Są to, zachowane w całości listy, słane z frontu polsko-bolszewickiej wojny 1920 roku, przez żołnierza ochotnika, dwudziestoletniego Adama Bienia z Ossali do osiemnastoletniej Zosi z Sandomierza oraz jej listy do niego. W finale zaś zobaczymy „Kijów, Aleppo” przedstawienie skonstruowane ze wspomnień młodych ludzi – Ukrainki i Syryjczyka, które zostały zebrane w scenariusz, a następnie przez nich samych zagrane.

Na najmłodszego widza czekać będzie bardzo ciekawa i wyjątkowo piękna opowieść „Momo”, którą zaprezentuje Teatr Rawa z Katowic. Będzie to teatr lalkowy w połączeniu z japońska techniką kamishibai. Na swoim rodzimym gruncie wystąpi także Classic Ballanga Teatr.

Być może za sprawą akcji na Polak potrafi.pl, uda się zaprezentować przedstawienie w śląskim klimacie „Rajcula Warzy” Aliny Moś-Kerger.

Z wodzisławskiego spotkania ze sztuką teatralną skorzystać będzie mógł każdy, na wszystkie przedstawienia wstęp wolny, bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Inicjatorem Wodzisławskiej Nocy Teatrów jest Stowarzyszenie Nasz Wodzisław.

Wodzisławska Noc Teatrów już 15 września

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również