Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławska drogówka ma nowy tester narkotykowy

  • Dodano: 2023-01-11 07:15, aktualizacja: 2023-01-10 20:41

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez Urząd Miasta Wodzisław Śląski policjanci z drogówki otrzymali nowy tester narkotykowy.

Nowy tester narkotykowy

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica podziękował Prezydentowi Wodzisławia Śląskiego za okazane przez samorząd wsparcie. Nowe urządzenie zostało zakupione w ramach własnej kampanii profilaktycznej "Nie piję. Prowadzę. Żyję."

Wczoraj w wodzisławskiej komendzie odbyło się oficjalne przekazanie nowego testera narkotykowego. Urządzenie zostało zakupione w ramach własnej kampanii profilaktycznej prowadzonej przez wodzisławską jednostkę. "Nie piję. Prowadzę. Żyję." to kampania informacyjno - edukacyjna, prowadzona na terenie Wodzisławia Śląskiego od 2021 roku. Celem prowadzonych działań jest edukowanie kierujących o konsekwencjach prawnych, finansowych oraz społecznych siadania za kierownicę po spożyciu alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu.

Dzięki wsparciu samorządu wodzisławska jednostka zyskała nowe narzędzie do walki z nieodpowiedzialnymi kierującymi. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, nadkomisarz Adam Marekwica podziękował Prezydentowi Miasta Wodzisław Śląski, Mieczysławowi Kiecy za okazaną pomoc oraz za wzorową współpracę we wspólnym dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również