Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisławscy policjanci pomagają na granicy z Białorusią

  • Dodano: 2021-12-17 07:00, aktualizacja: 2021-12-16 22:22

Wodzisławscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od kilku tygodni pomagają kolegom z województwa podlaskiego.

Mundurowi z wielu regionów Polski już od kilku tygodni strzegą wschodniej granicy Polski, będącej jednocześnie wschodnią flanką Unii Europejskiej. Ich ogromna determinacja, konsekwencja, profesjonalizm i nieustępliwość sprawia, że wiele siłowych prób przekraczania granicy przez nielegalnych imigrantów zakończonych jest fiaskiem. Na miejscu służbę pełnią również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Do ich głównych zadań należy pełnienie służby na posterunkach blokadowych oraz patrolowaniu rejonów, przez które przemytnicy próbują nielegalnie przewozić imigrantów. Kilka dni temu naszych stróżów prawa podczas swojej służby odwiedził Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wsparcie i uznanie przełożonych oraz obywateli to dla każdego policjanta coś nieocenionego co dodatkowo przekłada się na determinację i wysoką jakość pełnionych służb, która sprawia, że ich ciężka praca jest efektywna i zapewniająca bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom regionu, ale i całej Polski.

Wodzisławscy policjanci pomagają na granicy z Białorusią / fot. KMP Wodzisław Śląski

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.