Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: "Sznupek" bohaterem bajki "Zaginiony Piotruś"

  • Dodano: 2023-06-02 07:00, aktualizacja: 2023-06-01 22:33

Maskotka śląskiej Policji – „Sznupek”, od 20 lat realizuje misję specjalną – naukę przez zabawę.

Sympatyczny pies uczestniczy w imprezach oraz spotkaniach z dziećmi i młodzieżą na terenie województwa śląskiego. Spotkania z nim mają na celu budowę zaufania do policjantów i całej formacji wśród najmłodszych odbiorców.

Misja edukacyjna dotyczy bezpieczeństwa podczas zabaw, w drodze do i ze szkoły, podczas kontaktów z obcymi osobami, korzystania z Internetu itp. Wizyta „Sznupka”, to duża atrakcja dla najmłodszych. Dzieci w maskotce postrzegają przyjaciela, który pomaga im, przez zabawę, poznać prawidłowe zachowania w sytuacjach zagrożenia. Ale to nie tylko edukacja. Maskotka wzbudza także uśmiech i sympatię, co z pewnością ułatwia nawiązywanie kontaktu z policjantami i buduje pozytywne relacje z nimi.

Nowy wizerunek „Sznupka”, który „dorósł", tworzy możliwości wdrażania kolejnych, innowacyjnych projektów profilaktycznych. Jednym z nich jest bajka  „Zaginiony Piotruś”, którą prezentujemy dzieciom w postaci magicznego teatrzyku kamishibai. Drewniany teatrzyk to teatr obrazkowy lub inaczej - teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania wywodzącą się z Japonii. Teatrzyk zbudowany jest z plansz z obrazami i tekstem, umieszczonych w drewnianej lub kartonowej skrzynce, służącej za scenę. Tak przedstawiona opowieść aktywizuje odbiorców i jest doskonałym narzędziem kreatywnej edukacji.

Bajka „Zaginiony Piotruś”, została napisana przez jednego ze śląskich policjantów. Jej głównym bohaterem jest mały chłopiec o imieniu Piotruś, który przez roztargnienie zgubił się, ale dzięki zaangażowaniu policyjnego psa - „Sznupka”, szczęśliwie trafił w objęcia ukochanej mamy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również