Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski po nawałnicy: Strażacy walczą ze szkodami, brakuje prądu!

  • Dodano: 2024-06-20 16:00

Powalone i połamane drzewa, uszkodzone dachy, zalane piwnice, brak prądu, naruszone znaki drogowe. Wczorajsza nawałnica wyrządziła w naszym mieście wiele szkód. Z jej skutkami od pierwszych chwil walczą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Straż Miejska i Biuro Zarządzania Kryzysowego, Służby Komunalne Miasta i Zarząd Dróg Miejskich.

Wszyscy zaangażowani w naprawy

Działania służb prowadzone są od godzin wieczornych. Usuwanie szkód trwa, zależnie od posiadanych zasobów. Wszystkie możliwe służby cały czas zaangażowane są w niesienie pomocy i usuwanie skutków nawałnicy. Jak przekazuje Biuro Zarządzania Kryzysowego, najbardziej ucierpiały dzielnice Nowe Miasto (szczególnie os. Tysiąclecia), Zawada, Kokoszyce, Radlin II.

Ponad 200 zdarzeń 1 dnia

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim po wczorajszej nawałnicy, która przeszła przez powiat wodzisławski, odnotowali ponad 200 zdarzeń. Najwięcej z nich dotyczyło powalonych drzew (133), uszkodzonych i zerwanych dachów (45), a także uszkodzonych i zerwanych linii energetycznych (32) oraz podtopień (11). Najwięcej interwencji odnotowano w Wodzisławiu Śląskim i na terenie gminy Lubomia.

Brak energii elektrycznej

W wielu miejscach w powiecie nadal nie ma prądu. Brak energii elektrycznej – stan na godzinę 6 rano: łączna liczba stacji pozbawionych dostarczania energii elektrycznej w powiecie wodzisławskim - 96; łączna szacunkowa liczba klientów pozbawionych dostarczania energii elektrycznej w powiecie wodzisławskim - 6964. 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Wodzisław Śląski / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również