Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: Ofelia Sobik z zespołu Miraż Mistrzynią Europy!

  • Dodano: 2023-07-03 06:30, aktualizacja: 2023-07-02 18:34

W ubiegły weekend tancerka zespołu tanecznego Miraż działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w improwizacji tanecznej.

Niebywały sukces całego WCK oraz Wodzisławia Śląskiego

Tancerka „Mirażu”, Ofelia Sobik wywalczyła 1 miejsce spośród ponad 50 tancerzy z całej Europy podczas Pucharu Świata Performing Art Improvisation, który odbył się 26 czerwca w Kielcach. Puchar PAI był ostatnim punktem trwających od 20 czerwca Mistrzostw Europy International Dance Organization. Kilka dni wcześniej Ofelia dołożyła do listy swoich tegorocznych sukcesów czwarte, finałowe miejsce w kategorii jazz dance solo, ale to właśnie brawurowa improwizacja zapewniła jej wymarzony przez każdego tancerza złoty krążek. Piękniejszej „kropki” na zakończenie 31. sezonu artystycznego „Mirażu” nie można by sobie wymarzyć. Oprócz Ofelii w konkursowych zmaganiach zadebiutowała druga tancerka Mirażu, Wiktoria Sobala, która zakończyła zmagania w ćwierćfinale na 38 miejscu - co oznacza, że debiut może uznać za bardzo udany.

Jestem niesamowicie dumna ze wszystkich sukcesów naszych tancerzy, ale kiedy docierają do mnie informacje o tak spektakularnych osiągnięciach, moje poczucie satysfakcji jest ogromne. Gratuluję Ofelii i Wiktorii z całego serca, a trenerom Mirażu dziękuję za tak wspaniałą, pełną pasji i poświęcenia pracę – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Tancerki do występów przygotowało zacne grono instruktorów: Izabela Barska-Kaczmarczyk, Evgeniya Makeeva-Wyputa, Marcin Kost i Lenka Krcova.

Wodzisław Śląski: Ofelia Sobik z zespołu Miraż Mistrzynią Europy! / fot. UM Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również