W jesiennej ramówce warsztatów z cyklu „Tu i teraz" Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty jogi twarzy, które odbędą się 5 października o godz. 10:00.
Młody i zdrowy wygląd oraz dobre samopoczucie
Joga twarzy to naturalny sposób na młody i zdrowy wygląd oraz lepsze samopoczucie ciała, umysłu i duszy. To połączenie ćwiczeń wzmacniających mięśnie twarzy, rozluźniającego i unoszącego masażu twarzy, akupresury i relaksacji. Praktyka ta pozwala podnieść policzki, wygładzić czoło, ujędrnić usta i spłycić bruzdy biegnące od nosa do ust. Uczestnicy dowiedzą się, jak uzyskać lepszy przepływ krwi oraz limfy, co z kolei odżywia i ujędrnia cerę, a także poprawia jej koloryt.
- Jest to w stu procentach naturalna metoda odmłodzenia i nie bez powodu nazywana jest alternatywą dla botoksu. Różnica jest taka, że podczas praktyki jogi twarzy korzystasz tylko z własnych rąk - tłumaczy Dominika Sobesto [otwiera się w nowym oknie], która poprowadzi październikowe spotkanie. - Te warsztaty nauczą Cię podróżować po mapie twarzy - dodaje.
Na czym polega joga twarzy?
Podczas warsztatów uczestnicy poznają także połączenie chińskich, indyjskich, japońskich i nowoczesnych technik automasażu oraz głębokiej pranajamy, czyli techniki opanowania oddechu, mającej na celu jego maksymalne spowolnienie i zrytmizowanie.
Na jogę twarzy składa się wiele czynników, m.in.: ćwiczenia oddechowe, afirmacje, wizualizacje, masaż limfatyczny, punkty Marna, czy refleksologia twarzy i rąk. Wszystkie z nich zostaną omówione. Ale nie tylko. Nie zabraknie praktyki jogi Nidra - jogicznego snu, który zregeneruje cały organizm.
- Zdrowo wyglądająca, promienna i gładka skóra to nie przypadek. To wynik zrozumienia potrzeb ciała i stworzenia systemu ćwiczeń, pielęgnacji i odżywiania dostosowanego do potrzeb Twojej skóry - tłumaczy prowadząca.
Podczas warsztatów można będzie skorzystać z kosmetyków do demakijażu i wysokiej jakości naturalnych olejków do twarzy, ale można także zabrać ze sobą swoje ulubione produkty.
Koszt uczestnictwa w zajęciach to 35 zł. Zapisy przyjmowane są do 27 września pod adresem i.sobota@wck.wodzislaw.pl (wpłaty przelewem na konto WCK lub w kasie w nieprzekraczalnym terminie do 2 października). Odpłatność za warsztaty należy uiścić w momencie zebrania się odpowiedniej liczby osób, o czym poinformuje organizator. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 w. 28).