Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Wodzisław Śląski: 127 km/h w obszarze zabudowanym, bez uprawnień i z pasażerem

  • Dodano: 2023-10-30 12:45

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczaną prędkość o ponad 77 km/h. Nieodpowiedzialny 21-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a przewoził pasażera.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje "wyczyny"

W niedzielne popołudnie policjanci z wodzisławskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Na ulicy Asnyka w Lubomi zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego motocyklistę. Mężczyzna ten przewoził 18-letniego pasażera, pomimo tego jechał w obszarze zabudowanym z prędkością aż 127,7 km/h. Policyjna kontrola wykazała, że mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. 21-latek odpowie teraz za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 77 km/h, a także za kierowanie jednośladem, nie mając do tego uprawnień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Sąd obligatoryjnie orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1500 do 30 000 złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu osoba ponownie wsiądzie na motocykl, podlega wówczas karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat! 

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również