Jak informuje STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., czyli wykonawca przebudowy skrzyżowania Górniczej z Pszowską - w drugiej połowie września mają rozpocząć się prace nad wspomnianym zadaniem. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. O szczegółach przeczytacie poniżej.
Realizację podzielono na dwa etapy
Obecnie opiniowany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu. Po jego zatwierdzeniu - w połowie września rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Górniczej z Pszowską, która podzielona zostanie na dwa etapy.
W ramach pierwszego przebudowana zostanie część drogi wojewódzkiej w kierunku Centrum. Zaplanowano wówczas ruch jednokierunkowy (od Centrum w kierunku Pszowa). Drugi etap obejmie natomiast zamknięcie ul. Górniczej w ciągu drogi powiatowej DP5000S z częścią ul. Pszowskiej (ruch jednokierunkowym - analogicznie, jak w pierwszym etapie).
Umowa podpisana
We wtorek, 16 lipca Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał umowę w sprawie przebudowy skrzyżowania Górniczej z Pszowską w Wodzisławiu Śląskim. Wykonawcą tego zadnia została firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. z Wrocławia. Remont jednego z kluczowych i najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tej części miasta jest ważną inwestycją, która udrożni ruch i poprawi bezpieczeństwo kierowców.
Na wspomnianym skrzyżowaniu rozebrana będzie cała konstrukcja jezdni. Dotyczy to także krótkich odcinków wlotów do skrzyżowania. Przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz chodniki. Zmieni się również geometria skrzyżowania, które będzie skanalizowane wysepkami, co poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszych i kierujących.
Koszt przebudowy ma wynieść 10,26 mln zł brutto, a całość prac ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.
Spotkanie starosty i prezydenta z wicemarszałkiem województwa śląskego
W październiku ubiegłego roku UM informował o spotkaniu w Starostwie Powiatowym, które było efektem kilkumiesięcznych rozmów pomiędzy starostą wodzisławskim Leszkiem Bizoniem, prezydentem Wodzisławia Śląskiego Mieczysławem Kiecą i wicemarszałkiem województwa śląskiego Krzysztofem Klimoszem. Reprezentanci powiatu, miasta i województwa wytypowali wówczas najbardziej newralgiczne skrzyżowania na terenie powiatu wodzisławskiego. Dzięki rozmowom powiat wodzisławski wspólnie z miastem Wodzisławiem Śląskim i z województwem zadeklarowali, że będą realizowali kluczowe inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa.
Została wykonana wtedy dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę, którą przekazano do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Koszt zadania oszacowano na 10 milionów złotych, z czego 20 proc. udziału w kosztach ponoszą Powiat Wodzisławski i miasto Wodzisław Śląski.