Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

W sobotę nastąpią utrudnienia na ulicy Czarnieckiego

  • Dodano: 2023-08-24 12:15

W najbliższą sobotę, 26 sierpnia nie będzie możliwy przejazd ulicą Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim na odcinku od skrzyżowania z ulicą Skrzyszowską do byłego wiaduktu kolejowego.

Jednodniowa przebudowa drogi powiatowej 

W tym dniu firma odpowiedzialna za przebudowę drogi powiatowej nr 5020S zaplanowała układanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Prace potrwają jeden dzień. Po ich zakończeniu przywrócona zostanie możliwość dojazdu do posesji oraz siedzib firm.

W ramach inwestycji przebudowywany jest ponad dwukilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ul. Mszańską, Turską i Skrzyszowską (tzw. skrzyżowanie pięciu dróg). Zadanie obejmuje również modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia drogi, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do ulicy Jastrzębskiej), a także przebudowę skrzyżowań z ul. Teligi i Piaskową, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Odrodzenia.

Inwestycja sfinansowana dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg 

Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Znaczna część zadania zostanie pokryta ze środków zewnętrznych. Na tę inwestycję Zarząd Powiatu pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych, tj. ponad siedem milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują wspólnie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski.


Źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również