Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

W kwietniu wyruszy "Pociąg do Kultury". Na koncert czy spektakl dojedziesz za pół ceny

  • Dodano: 2020-02-04 13:15

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono wyniki pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego województwa śląskiego. Podczas XVII sesji Sejmiku Województwa Śląskiego została wydana oficjalna zgoda na realizację projektów wybranych w głosowaniu. Łączna kwota, która została rozdysponowana wyniosła ponad 9 mln złotych.

Projekt autorstwa Michała Nowaka pn. „Pociąg do Kultury” otrzymał 1 165 głosów i znalazł się wśród 43 zadań, które uzyskały dofinansowanie. Projekt zakłada tańsze o 50% przejazdy pociągami Kolei Śląskich na wydarzenia kulturalne organizowane w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne oraz folklorystyczne.

Według wstępnych założeń projekt ma być realizowany od kwietnia do grudnia tego roku. Aby skorzystać z darmowego przejazdu, trzeba będzie zakupić bilet na trasie obsługiwanej przez śląskiego przewoźnika kolejowego, do miejscowości, w której odbywa się wydarzenie oraz posiadać bilet na wydarzenie kulturalne odbywające się na terenie województwa. Po przedstawieniu obu biletów pasażer otrzyma bezpłatny bilet powrotny do miejsca swojego zamieszkania.

Na liście miejsc kultury znalazło się ponad 300 obiektów z całego województwa śląskiego. Każdego miesiąca do wykorzystania będzie około 2000 przejazdów Kolejami Śląskimi. Ze szczegółami dotyczącymi projektu można zapoznać się na profilu „Pociągu do Kultury” na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również