Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

"Volare" - koncert dla miłośników klasyki w WCK

  • Dodano: 2022-08-16 12:45

24 września na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie miał miejsce wyjątkowy koncert czterech tenorów „LeonVoci” i artystycznego tria muzycznego „Art Music Trio”. Projekt muzyków zatytułowany „Volare” nawiązuje do najlepszych wykonań takich utworów jak: „Grande Amore”, „Brunetki, blondynki”, „Funiculi Funicula”, „Libertango”, „Marsz Turecki”, „Czardasz” i wielu innych światowych kompozycji.

LeonVoci to energetyczny zespół ze Lwowa, założony w 2015 roku. Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy we współczesnym wydaniu. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, gwiazdy polskiej edycji programu „Mam talent”. Swój zróżnicowany repertuar po mistrzowsku wykonują w językach: francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim, angielskim i ukraińskim.

Art Music Trio - zespół założony w 2007 roku o brzmieniu charakteryzującym największych wykonawców muzyki świata i nawiązujący do najlepszych wykonań argentyńskiego tanga, muzyki francuskiej, filmowej, standardów jazzowych, utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Wirtuozeria akordeonisty, wspierana mistrzowskim akompaniamentem gitary i basu sprawia, że utwory wykonywane podczas koncertów przyjmowane są z wielkim aplauzem.

Artyści wystąpią w WCK 24 września o godz. 18.00.

Bilety na wydarzenie w cenie 120 zł są do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

"Volare" - koncert dla miłośników klasyki w WCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również