Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Uwaga na włamywaczy!

  • Dodano: 2015-11-17 09:15
Wodzisławscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na osoby obce poruszające się w okolicach domów i mieszkań. W ostatnim czasie doszło bowiem do kilku włamań na terenie powiatu wodzisławskiego. Sprawcy, wykorzystując fakt nieobecności domowników, włamują się i kradną wartościowe przedmioty, głównie biżuterię i pieniądze.
 
 
W ostatnich dniach doszło do włamań m.in. do domów i mieszkań w Wodzisławiu Śląskim, Gołkowicach, Rogowie oraz Gorzycach. Najczęściej sprawcy wykorzystywali nieobecność domowników. Do wnętrza budynków dostawali się wyważając drzwi lub rozbijając szyby okienne. Ich łupem w większości padały pieniądze i biżuteria.  
 
 
Stróże prawa apelują do wszystkich o szczególną czujność i natychmiastowe reagowanie w sytuacji, gdy w naszym sąsiedztwie pojawiają się podejrzane pojazdy, czy osoby. Każdy sygnał mieszkańców zostanie skrupulatnie sprawdzony, a co najważniejsze może przyczynić się do zatrzymania sprawców na gorącym uczynku. Pamiętajmy, że brak jakiejkolwiek reakcji jest jednoznaczny z przyzwoleniem na bezprawne zachowania przestępców. Mundurowi przypominają także o trwającej kampanii społecznej "Nie reagujesz-akceptujesz!" i zachęcają do zaangażowania się w walkę z przestępczością w naszym powiecie.
 
 
Dzwonić można pod bezpłatny numer telefonu 997, 112 oraz (32) 453-72-55.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.