Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Trwają prace w Parku Miejskim

  • Dodano: 2016-08-26 13:00
Praca w parku wre, możemy już zobaczyć zaczątki jednego z dwóch tarasów widokowych.
 
 
Na terenie Parku Miejskiego trwają prace, które są kolejnym etapem rewitalizacji zbiornika wodnego. Aktualne działania są kontynuacją prac związanych z oczyszczaniem i uszczelnieniem stawu zrealizowanych w 2015 roku.
 
 
Robotnicy pracują właśnie nad posadowieniem konstrukcji mniejszego tarasu widokowego.
 
 
- Projekt, którego realizację właśnie rozpoczęliśmy, zakłada przebudowę istniejącego zejścia do stawu w Parku Miejskim od strony Pałacu Dietrichsteinów. Ma ono uzyskać formę tarasu widokowego. Taras ten będzie posiadał schody zejściowe oraz pochylnię zjazdową z poręczami dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodziców z dziećmi w wózkach – wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
 
 
Nawierzchnia nowego tarasu zostanie urządzona w znacznej części z płyt 50x50 cm, a więc będzie wygodna w korzystaniu również dla pań, a nawierzchnia dolnej części tarasu w całości z płyt granitowych. Taras zostanie wyposażony w ławeczki z widokiem na staw oraz w stojak rowerowy.
 
 
W planach jest także budowa nowego, mniejszego tarasu widokowego po przeciwległej stronie stawu. I to właśnie w tym miejscu widać już pierwsze elementy powstającego obiektu.
 
 
- Ten taras zostanie urządzony w miejscu wydeptanego skrótu, będzie miał kształt półokrągłego balkonu o średnicy ponad 3 m. Wydeptany skrót zostanie urządzony w trwałej nawierzchni i wyposażony w ławeczki z widokiem na staw i wyspę oraz stojak na rowery – mówi rzecznik prasowy.
 
 
Oba tarasy widokowe zostaną ogrodzone. Barierki zagwarantują bezpieczeństwo osobom przebywającym na tarasach. Ponadto robotnicy zamontują zapowiadaną wcześniej fontannę pływającą oraz posadowią na wyspie budkę lęgową dla łabędzi, które, mamy nadzieję, niebawem zamieszkają w wodzisławskim Parku Miejskim.
 
 
Pośród zaplanowanych działań znajdują się również: wymiana starych barierek odgradzających staw wzdłuż alejki od strony placu zabaw oraz ogrodzenie istniejącego placu zabaw, zabezpieczające przed wejściem i zanieczyszczaniem placu zabaw przez zwierzęta.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Tom

    Tylko po co te tarasy widokowe, żeby patrzeć na tą brudną wodę?moim zdaniem utopione pieniądze...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.