Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Tragedia w Wodzisławiu Śląskim. 70-latek zignorował zapory i zginął na miejscu!

  • Dodano: 2023-09-20 12:15

Wodzisławscy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie dotyczące potrącenia mężczyzny przez pociąg. Policjanci pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalili, że 70-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zignorował opuszczające się zapory, wszedł na przejazd kolejowy i został potrącony przez pociąg osobowy.

Zignorowanie ostrzeżeń zakończone śmiercią

Wczoraj, około godziny 15:30, na przejeździe kolejowo - drogowym w rejonie ulic Targowej i Ofiar Oświęcimskich w Wodzisławiu Śląskim doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg. Na miejsce pilnie zostały skierowane służby. Policjanci, którzy na miejscu wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, iż 70-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego zignorował opuszczające się zapory oraz sygnał świetlny nadający kolor czerwony i sygnał dźwiękowy, wszedł na przejazd kolejowy i został śmiertelnie potrącony przez pociąg osobowy relacji Bohumin - Rzeszów. Maszynista pociągu był trzeźwy, szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Apelujemy zarówno do kierowców, ale przede wszystkim do pieszych o bezwzględne stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych w rejonach przejazdów kolejowych. - czytamy na stronie KPP Wodzisław Śląski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również