Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Szlakiem polskiej rewitalizacji. Wyjazd samorządowców

  • Dodano: 2022-10-19 06:15, aktualizacja: 2022-10-18 19:57

W dniach 10-12 października w ramach działania kluczowego projektu "Nowe wyzwania-nowe możliwości" odbył się wyjazd studyjny szlakiem polskiej rewitalizacji.

Wyjazd polskich i czeskich samorządowców

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

W ramach wspomnianego projektu polscy i czescy samorządowcy zapoznali się z wprowadzanymi na obszarach rewitalizowanych usługami społecznymi, a także zobaczyli innowacyjne rozwiązania architektoniczne oraz pomysły na prowadzenie polityki miejskiego planowania przestrzennego. Harmonogram wizyty studyjnej został zaplanowany w taki sposób, aby zarówno polscy, jak i czescy samorządowcy spojrzeli na główne problemy i wyzwania rewitalizacji z szerszej perspektywy, by móc zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości na gruncie lokalnym.

W trakcie wyjazdu zaplanowane zostały zarówno spotkania z przedstawicielami administracji samorządowej, odpowiedzialnymi za skuteczne wdrażanie rozwiązań, jak i odwiedziny miejsc kompleksowej rewitalizacji. Do dyspozycji uczestników było dwóch ekspertów tematycznych (Rajmund Ryś oraz Andrzej Brzozowy z konsorcjum Projekty Miejskie), którzy byli odpowiedzialni zarówno za organizację spotkań w miejscach rewitalizacji, merytoryczny poziom w trakcie ich trwania, jak i organizację spotkań z przedstawicielami administracji.

Podczas trzech dni praktycznych warsztatów odwiedzono Wrocław, Leszno, Pleszew, Włocławek oraz Łódź.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również