Wodzisław Śląski - portal miejski Wodzislaw.com.pl

Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Szaleńcza jazda poszukiwanego 22-latka

  • Dodano: 2018-07-02 12:00, aktualizacja: 2018-07-02 14:58

Wczoraj w ręce policjantów z gorzyckiego komisariatu wpadł 22-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed stróżami prawa. Nie dość, że był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów, to w dodatku był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

Wczoraj około 23.30 policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zauważyli na ulicy Raciborskiej w Rogowie samochód marki alfa romeo, którym, według posiadanych informacji, mógł się poruszać poszukiwany mężczyzna. Mundurowi postanowili go zatrzymać do kontroli. Kierowca nie zareagował jednak na wydane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i gwałtownie przyspieszył. Uciekając przed stróżami prawa, kilkukrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego nie sygnalizując swoich manewrów, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i nie stosował się do znaków stop. Na rondzie w Czyżowicach skręcił w ulicę Gorzycką, a następnie w Piaskową.

Na skrzyżowaniu z ulicą Rybnicką inny patrol zablokował mu radiowozem drogę ucieczki. Widząc blokadę, 22-latek skręcił do posesji, gdzie zatrzymał się, uderzając w bramę wjazdową. Nie powstrzymało to jednak uciekiniera, który przeskoczył bramę i uciekał dalej pieszo w kierunku Turzy Śląskiej. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu go w policyjnych bazach danych okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia kary więzienia. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. W organizmie pirata drogowego było blisko 1,5 promila alkoholu. Okazało się także, że prowadził samochód pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Kierowca nie posiadał ubezpieczenia pojazdu i miał nieaktualne badania techniczne, w związku z czym zatrzymano mu dowód rejestracyjny. 22-latek trafił już za kraty. Jego odsiadka może się wydłużyć, gdyż za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.