Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Odwiedź SOWĘ w Pałacu Dietrichsteinów

  • Dodano: 2023-04-05 07:45, aktualizacja: 2023-04-04 23:13

SOWA, czyli Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to wyjątkowa przestrzeń przeznaczona do nauki i zabawy. Znajduje się ona w murach Pałacu Dietrichsteinów, który po kilkuletnim remoncie w ubiegłym roku został oddany do użytku. Spędzony czas w tym miejscu będzie znakomitą okazją do rozwijania wyobraźni poprzez odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem.

Godziny otwarcia SOWY

  • wtorek-czwartek: 8:00-14:00,
  • piątek: 14:00-20:00,
  • sobota: 9:00-15:00,
  • niedziela: 12:00-18:00.

Ważne informacje

  • Wejście grup zorganizowanych odbywa się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu (e-mail: sowa@muzeum.wodzislaw.pl, tel. 505 645 001),
  • ostatnie wejście odbywa się na pół godziny przed zamknięciem Pałacu Dietrichsteinów,
  • dzieci do lat 13 muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

SOWA to jeden z programów realizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki za pośrednictwem warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W ramach programu, Kopernik przekał nowo otwartej wodzisławskiej placówce 18 angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz majsternię - wskazówki do stworzenia przestrzeni, a także zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

SOWA, Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Inicjatywa SOWA zakłada rozwój ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. Powstają one w całym kraju w już istniejących instytucjach kultury oraz instytucjach naukowo-oświatowych (np. domy kultury, biblioteki, mediateki, galerie sztuki, muzea), w których działalność statutową lub programową wpisane jest popularyzowanie idei nauki, techniki, edukacji, sztuki i kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również