Wiadomości z Wodzisławia Śląskiego

Staw, ptaszarnia i plac zabaw w RPR

  • Dodano: 2018-04-03 12:30

Wraz z wiosną do Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza zawita kilka nowości.

Odwiedzający z pewnością już zauważyli, że u zbiegu ścieżek spacerowych powstał naturalny staw. W zbiorniku, w którym już kiedyś zbierała się woda, uszczelniono dolny odpływ i inne otwory w ściankach, uprzątnięto teren zbiornika i spiętrzono wodę.

W efekcie możemy cieszyć się z naturalnego zbiornika wodnego. Być może w przyszłości zaaklimatyzują się tu kaczki, łabędzie lub inne zwierzęta pływające.

Do końca kwietnia nasz park ma wzbogacić się o nową atrakcję – mini ptaszarnię. Ma ona powstać pomiędzy wybiegiem dla psów, a ogródkiem jordanowskim, około 50 metrów od wypożyczalni sprzętu sportowego. Spacerowiczów w zachwyt wprawiać będą barwne i różnorodne ptaki. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum” zaproponowali, by w ptaszarni znajdowały się takie okazy jak: nimfy, papużki faliste, zeberki, przepiórki japońskie i chińskie. Finalnie na wybór ptactwa będzie miał także wpływ Klub Hodowców Drobnego Inwentarza z Marklowic, z którym MOSiR podjął współpracę w tym temacie. W środku znajdować się będzie kilka budek lęgowych. Konstrukcja ma mieć dwa metry wysokości i liczyć osiem metrów kwadratowych. Będzie złożona z sześciu ścian i przedsionka dla obsługi. – Ptaszarnia wykonana zostanie w całości z drewna, w środku wyłożona będzie metalową siatką. Kształtem i kolorem wyglądać będzie podobnie jak chata solankowa – mówi Ireneusz Górnik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum”. Jej otwarcie zbiegnie się z wystawą drobnego inwentarza, która na terenie parku będzie miała miejsce od 1 do 3 maja.

MOSiR „Centrum” przygotował też coś dla najmłodszych. – Na terenie parku powstanie plac zabaw dla dzieci do sześciu lat, o powierzchni około 60 metrów kwadratowych. Ma być ogrodzony i oddzielony od istniejącego placu zabaw, z atestowanymi, solidnymi i służącymi na długie lata urządzeniami, tak by dzieci były tam bezpieczne – mówi Ireneusz Górnik. Na chwilę obecną na ten cel przeznaczonych jest 15 tys. zł, co może być kwotą niewystarczającą na to przedsięwzięcie. Z nowej atrakcji najmłodsi cieszyć się będą najprawdopodobniej już w wakacje.

Na terenie parku od początku 2018 roku funkcjonuje strefa Free Graffiti w pobliżu skate parku oraz strzelnicy laserowej. Każdy miłośnik graffiti może w wyznaczonych miejscach zgodnie z regulaminem wykonywać swoje dzieła . Ponadto od zeszłego roku na terenie parku powstała nowa ścieżka dla pieszych o długości prawie 200 metrów.

źródło: Gazeta Wodzisławska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Wodzislaw.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również